Bu Cazibe Pazarlama Formülü, Kimsenin Peşinde Olmadan İşinizi Büyütmenize Yardımcı Olacak

Neredeyse tüm başarılı kadın girişimcilerin Cazibe Pazarlama formülünü kullandığını biliyor muydunuz? Bunun nedeni, ürünlerini asla satın almayacak insanlara tanıtmak için zaman kaybetmek istemiyorlar. Bu konuda erkeklerden daha cesurlar.

Siz onları kovalamak yerine insanlar sizi kovalasa nasıl hissedeceğinizi hayal edin. Bu harika olurdu, değil mi? Sana iyi haberlerim var. Cazibe Pazarlama ile bunu başarabilirsiniz.

Bu konu hakkında daha fazlasını okumadan önce, sizi Network Marketing, Sosyal Medya Pazarlaması ve İşinizi İnternette Büyütmek hakkında her şeyi öğrenmek isteyen tüm girişimciler için ÜCRETSİZ Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum. BURAYA TIKLAYIN ve bize katılın – ısırmayız 🙂

Cazibe Pazarlaması Nedir?

Cazibe Pazarlaması, temel olarak müşterileri kendinize çekmek için kendinizi nasıl pazarladığınızdır. Her şey rakiplerinizden farklı olmakla ilgilidir. İşletmenizi takipçileriniz ve potansiyel alıcılarınız için çekici hale getirin. Bu, aşağıdakileri içeren Cazibe Pazarlama formülü ile başarılabilir:

 • kişisel markanız
 • pazarlama hedefleriniz
 • sonuçları analiz etmek ve
 • stratejinizi değiştirmek

Cazibe Pazarlama Formülü

Tam olarak ne yapmanız gerektiğini anlamanız için Cazibe Pazarlama formülünü parçalayalım. Hazır mısın? Hadi başlayalım:

1.) Hedef kitlenizi tanıyın:

Herkes sizin hedef kitleniz değil çünkü bu gezegendeki tüm insanlar aynı ürünlerle ilgilenmiyor. Mantıklı, değil mi? İşte yapabileceğiniz birkaç şey:

 • ürünlerinizle ilgili her şeyi yazın (ne oldukları, kime yardım ettikleri, faydaları nelerdir…)
 • artık ürünlerinizden kimlerin faydalanacağını yazabilirsiniz (hayır, aklından bile geçirme herkesi değil)
Buna da Bakın:  İlişkisel Pazarlama Nedir? İlişki Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Kimi hedef almak istediğinizi daha iyi anlamak ve kendinize çekmek için aklınıza gelebilecek tüm detayları yazmalısınız.

2.) Kendinizi markalayın (kişisel markalaşma):

Ürünlerinizi tanıtıyor ve markalaştırıyor olmalısınız, ancak en önemlisi – önce kendinizi markalamalısınız. Genellikle insanlar sizin sayenizde sizden alışveriş yapar. Örneğin – en iyi ürüne sahip olabilirsiniz ancak sizi tanımazlar ve size güvenmezlerse sizden satın almazlar. Yani kişisel markalaşma ile onlara kiminle uğraştıklarını göstereceksiniz.

İLGİLİ BLOG YAZISI: Ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken 17 Ölümcül Kişisel Marka Hatası hakkında bu blog gönderisini oluşturdum

3.) İlişkiler kurun:

Harika ilişkiler kurmaya odaklanın ve harika sonuçlar göreceksiniz. Kitleniz, onları tanımak ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için orada olduğunuzu gördüğünde, size güvenmeye başlayacaklardır.

Ve bu güven sonucunda daha çok satış yapacak ve geliriniz artacaktır. Ama nasıl harika ilişkiler kurarsınız ve insanların size güvenmesini nasıl sağlarsınız?

O kadar zor değil. Sadece arkadaşlarınızla konuşur gibi takipçilerinizle konuşun. Hikayenizi paylaşırken, onlara aynı şeyleri ne zaman yaşadıklarını ve nasıl hissettiklerini sorun. Ayrıca, onları tanımanız için hikayelerini paylaşmalarını istemeyi unutmayın.

Buna da Bakın:  Network Marketing Nedir? İşte Network Marketing Hakkındaki Gerçek

4.) Hedef kitlenize yardımcı olacak içerik oluşturun:

DEĞER’i paylaşmak , Cazibe Pazarlama Formülünüze eklemeniz gereken en önemli şeylerden biridir. Kitlenizi ve ana sıkıntılarının ve engellerinin ne olduğunu bilmiyorsanız, bu sizin için gerçekten zor olacaktır.

Bu nedenle kitlenizi tanımanız gerekir, böylece onların bazı sorunlarını çözecek önemli ipuçlarıyla dolu gönderiler ve videolar oluşturabilirsiniz.

Hedef kitlenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı içerik örneği fikirleri şunlardır:

 • Nasıl yapılır (video veya gönderi)
 • #1 İpucu (veya birden fazla ipucu)
 • Adım adım rehber
 • Çalışma kitapları oluşturun
 • Bir e-Kitap hediye edin
 • Hile sayfası yap
 • Hikayeni paylaş

5.) Kitlenizle etkileşim kurun:

Onlara yanıt verirseniz ve hatta onlara yardım ederseniz, hedef kitleniz kesinlikle buna bayılacaktır. Birisi bir engelle karşılaşır ve sizden yardım isterse, bir çözüm sunmalısınız.

Ürününüz her zaman çözüm değildir, ancak o kişiyle bir ilişki kurarsanız sunmalısınız. Ancak her şeyden önce, ücretsiz tavsiye reklam ipuçları vermeye odaklanmalısınız.

Sorunlarının cevabını bilmiyorsanız, çözümü aramak için Google’ı kullanın. Herkes, başkalarını mutlu etmek ve memnun etmek için elinden gelenin fazlasını yapan kişiyi sever.

6.) Sorunlarına çözüm satmak:

Öncelikle güven oluşturmanız ve bazı ücretsiz değer ve ipuçları vermeniz gerekir. Ancak ürünlerinizi satmazsanız, para kazanamazsınız. Bu yüzden uygun olduğunda satmakta sorun yok.

Buna da Bakın:  Girişimciler İçin 30 Kişisel Marka Stratejileri İpucu

Ancak girişimcilerin takıldığı yer burasıdır. Kendilerini yalnızca tek bir gelir akışıyla sınırlarlar, bu da hedef kitleleri için sınırlı çözümler anlamına gelir. Kitlenize yardımcı olacak daha fazla ürününüz olması için birden fazla gelir akışına dahil olmanız gerçekten önemlidir.

7.) Tutarlı kalın:

Tutarlılık başarının anahtarlarından biridir. Cazibe Pazarlama formülünüze bağlı kalın, böylece genellikle bir süre sonra gerçekleşen harika sonuçları görmeye başlayacaksınız. Bir gecede başarı diye bir şey yoktur.

Her şeyi özetlemek gerekirse – önce hedef kitlenizin kim olduğunu bilmeniz ve ardından onlarla bağlantı kurmanız gerekir. O zaman onlara değer vermeli ve onlara yardım etmelisiniz. Son olarak, çözümleri (ürünleri) satın ve tutarlı kalın.

Cazibe Pazarlama ile potansiyel müşterilerinizi nasıl üçe katlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, Jeff Bullas’ın bu blog gönderisini tavsiye ederim – Potansiyel Müşterilerinizi Üçe Katlamak İçin Cazibe Pazarlaması Nasıl Kullanılır .


Güvenli Cazibe Pazarlama Formülü ile ilgili bu blog yazısından biraz değer aldınız mı? Umarım başarmışsınızdır, çünkü her hafta size işinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak en şaşırtıcı ipuçlarını ve stratejileri vermeye tüm kalbimi adadım.

Değerli Bilgileri Paylaşmayı Seviyorsanız Aşağıya Tıklayın ve Bunu En Sevdiğiniz Sosyal Medyada Paylaşın  

( Toplam 69 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )