Başarıyı Garantileyen 8 Ağ Pazarlama İpuçları

Çoğu pazarlamacı genellikle kendilerine şu soruyu sorar: “Ağ pazarlamasında nasıl başarılı olurum?” veya “Network Marketingde nasıl para kazanırım?”. Kendime aynı iki soruyu sordum çünkü çok uzun süredir mücadele ediyordum. Aklınıza gelebilecek tüm hataları yaptım – spam gönderme, tutarlı olmama ve daha fazlası. Hatalarımı tekrarlamayın ve başarıyı garanti eden bu 8 network marketing ipuçlarını öğrenin.

Bu Network Marketing ipuçlarını tutarlı bir şekilde takip edin. Emin olun bunlar ağ pazarlama işinizde büyük bir etki yaratacaktır. Bu bilgiler internetten Network Marketing yapanlar ve yapmak isteyenler için harika bilgiler içerir.

Başlamadan önce sizi Network Marketing, sosyal medya pazarlaması, blog oluşturma, e-posta pazarlaması ve daha fazlasını öğreneceğiniz *ÜCRETSİZ* Koçluk Grubuna davet etmek istiyorum . Buraya katılın – ısırmayız 🙂

Tamam, şimdi başlayabiliriz… işte başarıyı garanti eden 8 ağ pazarlama ipucu:

1.) Doğru Network Marketing zihniyetine sahip olmak :

Öncelikle Network Marketing’in bir iş olduğunu bilmelisiniz ve ona bu şekilde davranmalısınız. Hiçbir mazeret ve olumsuzluk olmadan HEPSİ İÇİNDE gitmek zorunda kalacaksınız. Peki doğru ağ pazarlama zihniyeti nedir? Çok Başarılı Network Marketing Liderlerinin 10 Alışkanlığı başlıklı bu makaleyi okuyabilirsiniz .

Ama bunun hakkında daha fazla konuşalım, olur mu? Kendinizi bir engelin veya bir meydan okumanın önünde bulduğunuzda, “Bunu yapamam” gibi olumsuzluklarla başlamayın. Elbette yapabilirsin, sadece çözüme odaklanman gerekiyor.

Yapamayacağınızı söylemek yerine kendinize iyi ve doğru sorular sormaya başlayın: “Bu engeli nasıl aşabilirim, ne yapmalıyım?” Farkı görüyor musun?

Başarıyı garanti eden Network Marketing ipuçlarının gerçekten önemli bir başka parçası da, GÜNLÜK zihniyetiniz üzerinde çalışmanızdır. Evet, her gün kişisel gelişim kitapları okumalısınız ya da sesli kitaplar dinleyebilirsiniz. Sizin için hangisi daha kolaysa, bunu günde 30 dakika yapın. Bu şekilde zihniyetinizi olumlu olacak şekilde şekillendirmeye başlayacaksınız.

Bugün başlayın – ve unutmayın – mazeret yok . Evde kişisel gelişim kitabınız yoksa postcastler dinleyin. Motivasyon konuşmacılarına kulak verin.

Buna da Bakın:  İlişkisel Pazarlama Nedir? İlişki Pazarlaması Nasıl Yapılır?

2.) Sosyal Medya Pazarlamasını nasıl kullanacağınızı öğrenin :

Şimdiye kadar muhtemelen sosyal medya pazarlamasında başarılı olan birçok insan görmüşsünüzdür. Ama ne yapacaklarını nereden biliyorlar? Çevrimiçi ağ pazarlama kurslarından öğrendiler ve sonuç olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Evet, doğru, buna da yatırım yapmanız gerekecek (hey, mazeret yok). Herhangi bir bilgi olmadan başarılı olmayı bekleyemezsiniz. Okul ve iş ile aynı şey. Lise, kolej veya üniversite olmadan normal şartlarda ne tür bir iş bulabilirsin? Kesinlikle, iyi bir iş değildir. Ağ pazarlaması ( Network Marketing ) da bir meslektir ve ciddi eğitimler gerektirebilir. Tamam, şimdi bunu ele aldığımıza göre – öğrenmeye nereden başlayabilirsiniz? Dışarıda bir sürü harika kurs var, ancak son birkaç yılda bunlara yatırım yaparak, bunların en iyileri olduğunu gördüm . Bu harika girişimci insan, birden fazla altı haneli şirket kuruyor ve o sadece gezegendeki en sıcak samimi mentör 🙂 Bu yüzden kurslarını tavsiye ediyorum, bu yüzden onları kontrol edin BURADA .

Şimdi bazı karlı Sosyal Medya Pazarlama İpuçları zamanı:

  • Tutarlı olun (her gün yayınlayın – hayır, hafta sonları ve izin günleri yoktur)
  • İlginç ve sıra dışı gönderiler yazın (farklı olun – kutunun dışında düşünün)
  • Hikayeniz hakkında konuşun – insanlara ilham verin (sıkıcı hikaye diye bir şey yoktur)
  • 80-20 kuralı: Gönderilerinizin %80’i değerli, eğlenceli, yaşam tarzı olmalıdır – %20 iş
  • Messenger’da insanlarla konuşun (arkadaşları olun, onları güldürün ve onlara yardım edin)
  • Hızlı sonuç alamazsan pes etme (devam et dostum)
  • İyi eğlenceler (bu önemlidir çünkü insanlar enerjinizi hissedecektir)

Pek çok pazarlamacının sorduğu bir soru daha var: “Ağ pazarlama işim için hangi sosyal medya platformunu kullanmalıyım?”

Hedef kitlenizin kim olduğunu bilmeniz gerekecek. Nerede vakit geçiriyorlar, kimleri takip ediyorlar, okudukları kitaplar dergiler, sevdikleri içerik türleri, izledikleri tv programları, demografik yapıları medeni durumları vs.

Şimdi bunu ele aldığımıza göre, devam edelim…

Buna da Bakın:  En Başarılı Ağ Pazarlama Liderlerinin bildiği, Sizin bilmediğiniz Formül (HİK Sistemi)

3.) Bu sizinle ilgili değil – onlarla ilgili: 

Ne kadar kâr edeceğinizi düşünmeyi bırakın çünkü müşteriyi gerçekten korkutup kaçıracaksınız – bu nedenle kârınız sıfır olacaktır.

En son birinin size bir ürün sattığını hatırlayın. Eğer saldırganlarsa (belli ki para için bu işin içindeydiler) – muhtemelen hiçbir şey satın almamışsınızdır, değil mi?

Ama size doğru soruları soruyorlarsa ve sizinle ve ihtiyaçlarınızla gerçekten ilgileniyorlarsa, o zaman bir satış yaptılar.

4.) Yapana kadar taklit etmeyin:

Başarıyı garanti eden ağ pazarlama ipuçlarının bu kısmı SÜPER önemlidir! Akıl hocanız söylese bile yapmayın.

Dürüst olmalıyım – bu hatayı uzun zaman önce yaptım. Şimdiye kadarki en kötü hata (spam göndermenin ve tutarlı olmamanın yanı sıra). Liderlerin “Yapana kadar taklit et” ile kastettiği şey, yaşam tarzınızı göstermenizdir.

Her gün ne yaptığınızı gösterin, insanlara ağ pazarlama işinde olmanın faydalarını anlatın. Ancak sonuçlarınız hakkında yalan söylemeyin çünkü hızlı bir şekilde kötü bir üne kavuşacaksınız. Bunu istiyor musun? Numaramı yaptın sen? Ben de öyle düşünmüştüm 🙂

5.) Video pazarlama yapmaya başlayın:

DUR! Kaçmayın çünkü video çekmek korkutucu değil. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi olursunuz. Başkalarının ne söyleyeceği konusunda endişelenmeyi bırakın ve bunu başarınız için yaptığınızı unutmayın.

Facebook’taysanız, Facebook Canlı Videolarının ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak bu aracı hiç kullanmadıysanız ve onunla nasıl başarılı olacağınızı bilmiyorsanız, Youtube bir çok eğitici video ile dolu bu size yardımcı olur.

Bunu yapmak için pahalı ışıklara ve kameraya bile ihtiyacınız yok. Sadece insanların sizi görebildiğinden, duyabildiğinden ve inanılmaz bir değer sunduğunuzdan emin olun.

Hala korkuyor musun? Güveniniz üzerinde çalışmaya başlayın. Ağ pazarlama işinizde her yerde buna ihtiyacınız olacak.

6.) Kendinize inanın:

Zihniyetiniz üzerinde çalışarak bu kısmı da geliştireceksiniz. Ancak birçok insan önce sonuçları görmeleri gerektiğini düşünür, sonra başarılı olabileceklerine inanırlar.

Hiç birinin “Sor, inan, al” dediğini duydunuz mu? Bunu parçalayalım:

  • Sor: Ne istediğinizi sormalısınız – bu, tam olarak ne istediğinizi bilmeniz ve bu hedefleri yazmanız gerektiği anlamına gelir.
  • İnan: Kendinize ve hedeflere ulaşmaya inanmanız gerektiği anlamına gelir (hala uzakta olsalar bile)
  • Almak: Hedeflerinize ulaşmak
Buna da Bakın:  Açma Oranınızı Artırmak İçin En İyi E-posta Pazarlama Konu Başlıkları

Başarıyı garanti eden Network Marketing ipuçlarının bir sonraki bölümü…

7.) Harika bir tavır sergileyin:

Ağ pazarlamasında harika bir tutum nedir? Özetlemek gerekirse, olumlu, mutlu ve minnettar. Muhtemelen bazılarınız şöyle dedi: “Minnettar mısınız?!? Ne için?!? İşimde sonuçları göremediğim için mi?!?”

Hayatta olduğun için, sabah gözlerini açtığın için, ailen ve arkadaşların için, bir işin ve fırsatın olduğu için minnettar olmalısın… ve ben daha da devam edebilirim. Ne kadar minnettar olursanız, hayatta o kadar çok şeye sahip olacaksınız. Evet, hepsi bağlantılı olduğu için Network Marketing işinizde daha da fazla kâr elde edersiniz.

Tutumunuz, başarıyı garanti eden ağ pazarlama ipuçlarından biridir. Kim olduğunuzu, nasıl hissettiğinizi ve hangi enerjiyi yaydığınızı kendinize çekersiniz. Bu yüzden her gün kişisel gelişim kitapları okumalısınız.

8.) Asla bırakma:

Network Marketingde lider olmak için gerekenlere sahipseniz sizi test eden engeller olacaktır. Belki üst lideriniz istifa eder veya başka bir fırsata katılır, sonuçları hemen görmezsiniz ve muhtemelen çok fazla zaman harcarsınız ama karşılığında kâr artışı görmezsiniz.

Bu zaten size oluyorsa – DEVAM EDİN! Şunu unutmayın: Eğer bırakırsanız, bunu tekrar tekrar yapmak zorunda kalacaksınız… ve tekrar, tekrar ve tekrar. Bunu istiyor musun? O zaman yürü be kim tutar seni .. 🙂

Başarıyı garanti eden bu Network Marketing ipuçlarını beğendiniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin 🙂

Şimdi başarınızı göklere uçurmaya hazır olun. Ayrıca, ekibinizin de aynısını yapmasına yardımcı olun ve bu blog gönderisini onlarla paylaşın.

UNUTMAYIN: Yardıma ve desteğe ihtiyacınız varsa, takipçilerinizi  ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak kanıtlanmış pazarlama stratejileriyle dolu şaşırtıcı ve eğlenceli topluluğumuza katılın!

( Toplam 275 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )