E-posta Listenizi HIZLA Büyütecek Ücretsiz Fikirler

E-posta listenizi hızla büyütmek mi istiyorsunuz? Daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde etmenize yardımcı olacak bazı harika Free fikirlerini sizinle paylaşacağım.

Peki, bir blogcu veya pazarlamacıysanız, E-posta Pazarlama neden bu kadar önemlidir? Hedef kitlenize ulaşmanın, onlara yardım etmenin ve yolda daha fazla satış yapmanın en iyi ve en hızlı yolu olduğu için.

Aynı zamanda SİZİN listenizdir – Facebook’un veya Instagram’ın listesi değil. Sosyal medya profilleriniz kapatılırsa (ki bu çok olur), yine de e-posta yoluyla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Ancak daha büyük bir sadık okuyucu ve müşteri listesi oluşturmak için önce onlara değerli bir şey vermelisiniz. Evet, buna Free veya Opt-In denir.

Öyleyse, bazı Free Fikirleri ve bu konu hakkında bilmeniz gereken her şey ile başlayalım.

1.) E-posta Listenizi Gerçekten Hızlı Büyütmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Ücretsiz Fikir

  1. bir e-kitap
  2. Mini e-Kurs
  3. checklists
  4. Kopya kağıdı
  5. PDF
  6. Video
  7. Ses
  8. Kupon Kodu
  9. Challenge
  10. Çekiliş

2.) Hangi Ücretsiz Pazarlama Fikirlerini Sunmalısınız?

Yapmanız gereken ilk şey – HEDEFLERİNİZİ BİLMEK. Free ile ne elde etmek istiyorsunuz, kime yardım etmek istiyorsunuz, bundan ne elde edecekler?

Kitlenizi düşünün ve ihtiyaç duydukları ve bundan yararlanacakları bir şey yapın, ancak aynı zamanda ücretsiz paketin sonunda veya e-postalarda onlara hangi ürünü veya hizmeti sunabileceğinizi de düşünün (ONLARI SPAM YAPMAYIN!!!).

Kitlenizin ne istediğini bilmiyorsanız, onlara sorun. Sevdiğiniz bir şeyi öğrenmek istediklerini varsaymayın. Sizi şaşırtabilirler ve şaşırtacaklar 😉

3.) Başarılı Free’nin 5 Unsuru:

1- ) DEĞER

Kitleniz için GERÇEKTEN değerli olmalı. Onlara altın vermiş gibi hissetmeliler ama aynı zamanda onlara her şeyi vermediğinizden de emin olun. Bir ürün veya hizmet satmak istiyorsunuz değil mi? Yani onlara her şeyi bedava verseydin alırlar mıydı? 😉 Hayır, kesinlikle yapmazlardı.

2- ) YETERLİK

Hedef kitlenizin tümünün değil, sahip olduğu BİR sorunu çözmeye çalışın . Bu şekilde onları şaşırtmazsınız.

3- ) BASİTLİK

Bunu karmaşıklaştırma. Herkesin izleyebileceği ve anlayabileceği basit bir free yapın. Onlara çok fazla bilgi verirseniz, bunalırlar.

4- ) TUTARLILIK

Free’niz, blogunuzda veya başka bir yerde okuduklarıyla tutarlı olmalıdır. İnternetten para kazanmaktan bahsediyorsanız, ücretsiz bir kilo vermenin tanıtımını yapamazsınız. Mantıklı, değil mi? 🙂

5- ) TAKİP ET

Kitlenizin kaydolduklarında alacakları takip e-postaları oluşturmayı unutmayın. Onlara hemen bir hoşgeldin e-postası gönderin ve orada onlara bedavalarını verin.

4.) Ücretsiz Fikirlerinizi Nereye Koymalısınız?

Ücretsiz fikirlerinizi tanıtabileceğiniz birçok yer var. Sosyal medya platformları da bunlardan biri ama paylaşımlara link koymamaya özen gösterin. Kitlenizi platformdan gönderdiğiniz için o kadar çok kişiye ulaşamazsınız. Ve hayır, sosyal medya platformları bundan gerçekten hoşlanmıyor 🙂

Bunun yerine şunları yapabilirsiniz;

Free’nizde ele aldığınız konu hakkında konuşan bir gönderi yapın. Ardından kitlenize daha fazlasını öğrenmek isteyip istemediklerini sorun ve evet derlerse onlarla iletişime geçip onlara ücretsiz hediye gönderin.

İşte başka bir yol;

Gönderiyi yaparsınız ve o gönderinin altındaki ilk yorumdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz hediye alabileceklerini söylersiniz.

Bedava fikirlerinizi blogunuzda ve blog yazılarında paylaşabilirsiniz Sadece her yere spam göndermediğinizden emin olun. Free’nizi blog yayınınızın başına ve sonuna ekleyin.

Bedava fikirlerinizi paylaşabileceğiniz bir başka harika yer de PINTEREST. Bu platformu kesinlikle seviyorum! Free’nizi sunan bir pin yaptığınızda birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Ama açıkçası bunu doğru yapmanız gerekiyor.

5.) Nasıl Ücretsiz Fikirler Yapabilirsiniz?

Hiç de karmaşık değil. Harika resimlerin yanı sıra pdf’ler ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olabilecek ücretsiz bir çevrimiçi araç olan Canva’yı muhtemelen duymuşsunuzdur .

Hmmm…ya bir video bedava yapsaydın? O zaman YouTube’a yükleyin ve bağlantısını paylaşın. Bak sana karmaşık olmadığını söyledim 😉

Ya gerçekten, gerçekten, gerçekten bedava yapmayı bilmiyorsan? O zaman Fiverr.com’dan birini işe alın , onlara ne istediğinizi söyleyin, onlar yapacaklardır.

6.) Ücretsizlerinizi Nasıl dağıtırsınız?

Bunun için bir otomatik yanıtlayıcıya , Google sürücüsüne veya Dropbox’a ihtiyacınız olacak . Bazen siteme de koyuyorum. Bunu da yapacaksanız, e-posta sağlayıcınıza gerçekten bağladığınızdan emin olun, aksi takdirde zaman kaybedersiniz ve listenizi oluşturmazsınız.

Otomatik yanıtlayıcılardan bahsedelim. Ben şahsen GetResponse kullanıyorum ancak AWeber ve MailChimp gibi başka otomatik yanıtlayıcı sağlayıcılar da var .

Açılış sayfaları için Elementor kullanıyorum çünkü bir blogum var ve tüm açılış sayfalarını onun üzerinde yapabilirim. Ayrıca ClickFunnels ve LeadPages arasından seçim yapabilirsiniz .

E-posta pazarlamaya yeni başlıyorsanız, bu bölümün üstesinden gelmek için biraz fazla olduğunu biliyorum, ancak endişelenmeyi bırakın 😉 İşte Başarılı E-posta Pazarlamasına Yeni Başlayanlar Kılavuzu. Okuyun ve mücadele edenlerle paylaşın. Çok karmaşık olmadığını göreceksin 🙂

ÇÖZÜM:

Bu blog gönderisinde, Free üretimini ve bunları e-posta listenizi büyütmek için nasıl kullanacağınızı öğrendiniz. Şimdi senin sıran; Sonuçları hızlı görmek istiyorsanız, harekete geçin ve bugün BAŞLAYIN.

Farklı ücretsiz fikirleri test edin ve hangilerinin daha iyi performans gösterdiğini görün. Benzer freeler yapın ve sıfırdan nirvanaya ne kadar hızlı gideceğinizi göreceksiniz 🙂

Peki ilk önce hangi ücretsiz içeriğini yaratacaksınız?

( Toplam 29 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )