1.) Neden Pinterest Pazarlamasıyla Başlayın:

Profilimi 2017’de yaptım ve Facebook’a hala çok aşık olduğum için bıraktım. Ama şimdi yeni bir şey denemek istedim, bloguma tonlarca trafik çekecek bir şey. Ve Pinterest pazarlaması gerçekten bunun için en iyi yoldur. 

Facebook sayfalarıyla karşılaştıralım. Daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız, reklamlara yatırım yapmanız gerekecek. Ben buna tamamen katılıyorum, ama onları doğru şekilde kullanmayı öğrenmelisin (karmaşık olabilir).

Ayrıca Facebook’ta reklamlar giderek daha pahalı hale geliyor. Ama Pinterest – peki bu başka bir hikaye 🙂

Pinterest reklamlarını kullandın mı?

Üzülerek söylüyorum ama Pinterest reklamları yalnızca şu ülkelerde açıktır, belki yeni güncellemeler olmuştur bilemiyorum: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Vietnam. Ülkelerin listesini ve hangi kredi kartlarını kabul ettiklerini görmek için TIKLAYINIZ..

Eğer bu ülkelerden birindeyseniz – ŞANSLISINIZ! 🙂 Pinterest reklamlarını kullanmanızı tavsiye ederim çünkü bunlar Facebook reklamlarından çok daha ucuz ve gerçekten çok güçlüler.

Pinterest pazarlaması neden tüm girişimciler, çevrimiçi pazarlamacılar ve blogcular için bu kadar iyi?

Şaşırtıcı bilgiye hazır olun! Pinterest kullanıcılarının %80’i ALICI’dır. Aynı şeyi Facebook veya Instagram için de söyleyebilir misiniz? 😉

İnsanlar, ürün, hizmet veya fikir bulmak için Pinterest’i kullanır. Onlara bir şeyi nasıl yapacaklarını gösterirseniz ve onlara çok fazla değer verirseniz, sizden satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Pinterest pazarlamasının EN İYİ kısmı, pinlerinizi (resimlerinizi) sıralamaktır. Sıralama, en iyi arama sonuçlarından biri olmak anlamına gelir. En üstte yer aldığınızda, orada uzun süre kalabilir ve daha fazla insan görecektir (Yaşasın ÜCRETSİZ Trafik! 🙂 )

Facebook ile karşılaştırırsak – facebook’ta gönderiniz artık herhangi bir etkileşim veya etkileşim almadığında, onun gideceği yer yerin kırk kat altı ara ki bulasın  🙂

Şimdi anladınız Bir Facebook gönderisinden trafik almayı bırakıyorsunuz sonra bu sizin veya işiniz için iyi sonuçlar getirmiyor. İnsanları kendinize çekmek için yeni gönderiler bulmaya devam etmelisiniz. Şimdi sizinle Pinterest pazarlama stratejilerini paylaşayım.

1.) Pinterest Profili:

Harika bir profile sahip olmak önemlidir. Ancak Pinterest’te durum biraz farklı. Profilinizi sıralamanıza yardımcı olacak ANAHTAR KELİMELER kullanmalısınız (evet, profilinizi de derecelendirebilirsiniz).

1.) Profil Resminiz: her platformda aynıdır – FOTOĞRAFINIZI kullanın Köpeğinizin bir logosu veya resmi değil 🙂 Siz kendi markanızsınız ve gülüşünüz logonuzdur. 😉

2.) Anahtar Sözcükler: Adınızda ve açıklamanızda anahtar sözcükler kullanın. Bu şekilde profilinizi sıralayacak ve insanlara Pinterest’inizin ne hakkında olduğunu anlatacaksınız. Sıralaması zor olmayan anahtar kelimeler bulmaya çalışın.

3.) Bağlantı: blogunuza veya başka herhangi bir şeye bağlantılar ekleyin. Ancak bir blog açmanızı öneririm.

2.) Pinterest Panoları:

Tekrar – ANAHTAR KELİMELER 🙂 Bunları panolarınızın başlıklarına ve açıklamalarına ekleyin. Muhtemelen Pinterest pazarlamasının çoğunlukla anahtar kelimelere odaklandığını fark etmişsinizdir. 

10 veya daha fazla pano yapmanız ve bunları en az 20 pinle (her panoda) doldurmanız gerekecektir. Kulağa çok gelebilir, ancak yeni potansiyel müşterilerinizle paylaşacak içeriğiniz olmalıdır.

Ayrıca panolarınız için kapak fotoğrafları yapın. Gerekli değil ama daha çekici görünüyor.

3.) Pinterest Pinleri:

Yine ne diyeceğim biliyor musun? Tahmin ettiniz – Anahtar Kelimeler 🙂 Bu, görüntünün (pin) yanı sıra en önemli kısımdır.

Pinterest tamamen resimlerle (pinler) ilgilidir ve insanların gördüğü ilk şey budur. Pin çekici değilse ve ilginç bir başlık içermiyorsa, kimse üzerine tıklamaz. Bu, sizin için trafik olmadığı anlamına gelir.

Kullandığınız renkleri markanıza dahil edin. Örneğin; renklerim beyaz, gri, mavi, turuncu gibi gibi.. Her zaman aynı olduklarından emin olun!

Pinterest pinleri nasıl yapılır?

Kullandığım ve tavsiye ettiğim en iyi ücretsiz araç Canva . Herhangi bir sosyal medya platformu için güzel fotoğraflar yapabilirsiniz. Pinterest grafikleri için bir şablonları var ama özel boyutlar kullanmanızı öneririm (örnek: 564×846, 564×1260, 564×1826…)

Çekici iğneler yapmanız gerektiğinden kaliteli fotoğraflar kullanmaya başlayın. Google.com’a gidebilir, “Telifsiz Fotoğraflar” yazabilir ve ücretsiz kaliteli görseller sunan siteleri bulabilirsiniz.

İşte bu sitelerden bazıları:
https://www.pexels.com
https://unsplash.com/
https://pixabay.com/

4.) Günde kaç kez pinlemelisiniz?

ESKİ STRATEJİ: Günde 10 kendi pinimi artı 10 başkasının pinini pinliyorum.

YENİ STRATEJİ: Kendi pinlerimden 15-20’sini ve diğer blog yazarlarından 5’ini sabitliyorum.

Belki bazılarınız şöyle diyebilir: “Ama başkalarının rozetlerini tutturursanız, onların ürünlerini profillerini tanıtmaz mısınız?” Evet, yapıyorsunuz ama işte Pinterest pazarlamasının güzelliği; Kitlenizin ilgilendiği ve etkileşimde bulunduğu bir pini paylaştığınızda – Pinterest, paylaştığınız şeylerden daha fazlasını göstermeye karar verebilir, böylece profiliniz desteklenir.

Artı – neden başkalarına da yardım etmeyesin? 🙂 Herkese yetecek kadar para ve trafik var 🙂

Biliyorum çok meşgulsün, merak etme. Hala Pinterest pazarlaması yapabilirsiniz. 7/24 Pinterest’te olduğumu mu sandın? 🙂

Beni tanıyorsanız, daha az şey yapmanıza yardımcı olan ancak daha fazlasını yapmanıza yardımcı olan pazarlama araçlarını sevdiğimi bilirsiniz. 😉 Yani evet, Tailwind adında harika bir araç var. Pinlerinizi planlamanıza ve analiz etmenize yardımcı olacak ve size bir TON zaman kazandıracak!

Herhangi bir engelin her zaman bir çözümü vardır. Tailwind’inizi buradan alın ve bugün planlamaya başlayın. Ve fiyat hakkında – ücretsiz sürümü kullanabilir veya daha sonra yükseltebilirsiniz. O size kalmış 🙂

5.) Grup panoları ile Pinterest pazarlaması:

Grup panoları nedir?
Bunlar, katkıda bulunanları kabul eden diğer blog yazarlarının ve çevrimiçi pazarlamacıların panolarıdır. Herkes pinlerini paylaşıyor ama aynı zamanda diğer insanların pinlerini de yeniden paylaşıyor. Bu, pinlerinizin yeni bir kitle tarafından görüleceği anlamına gelir.

Onlara katılmak istiyorsanız, profiliniz gerçekten iyi görünmelidir (daha fazla içerikle). Kaliteli içerik KRAL’dır (veya Kraliçedir), bu nedenle içeriğinize her şeyi dahil ettiğinizden emin olun.

Bazı insanlar, çok sayıda grup panosuna katılmanın harika bir Pinterest pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyor. Ama bu doğru değil. Bir grup yönetim kuruluna katılmak yerine, birkaç KALİTE yönetim kuruluna katılın ve aktif olarak bunlara katılın.

6.) Tailwind kabileleriyle Pinterest pazarlaması:

Bu yüzden Tailwind’i seviyorum . İçeriğimi gruplarda planlama, analiz etme ve paylaşma konusunda bana yardımcı oluyor. Bu daha fazla trafikle sonuçlanır.

Kaliteli gruplara odaklanın çünkü ayda kaç pin paylaşabileceğiniz ve kaç gruba katılabileceğiniz konusunda bir sınır var. Hangi grupların sizin için daha iyi performans gösterdiğini ve hangilerinin olmadığını analiz etmelisiniz.

7.) Pinterest pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinin:

Bu bir beyin fırtınası değil. Trafiğinizi patlatmak istiyorsanız Pinterest’i doğru şekilde kullanmanız gerekecek. En iyi yol, BÜYÜK sonuçlara sahip insanların pinterest profillerini incelemek ve onların kurslarından öğrenmektir.

8.) Pinterest pazarlamanızla tutarlı olun:

Tutarlılık, her pazarlama stratejisinin önemli bir bileşenidir. Onsuz, harika sonuçlar göremezsiniz. Bu yüzden zorlaştığında bile devam et.

Herhangi bir sosyal medya platformu, içinde aktif olduğunuzda onu sever. Pinterest’te de durum aynı. Sadece çok aktif olmayın! Bazıları, günde 50’den fazla iğneyi sabitlemenin (yeniden sabitlemenin) size gerçekten zarar verebileceğini söylüyor.

Yeni Pinterest güncelleme , içeriğini okumanı tavsiye ederim. Sana yeni fikirler verecektir ;). Pinlerinizden 10-15 tanesini ve diğer blogculardan 5 tanesini yeniden pinleyebilirsiniz.

Bunu hafta sonları bile her gün düzenli olarak yapın. Tailwind’i almayı unutmayın çünkü tüm pinleri planlamanıza yardımcı olacak ve sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirebileceksiniz.


Şimdi senin sıran. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya yazın, size cevap vereceğimden ve size yardımcı olacağımdan emin olacağım.

( Toplam 57 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )