Facebook profiliniz aracılığıyla işletmenizi tanıtmaya mı çalışıyorsunuz? Ancak tüm  MUHTEŞEM  çabalarınız yeterli değil. 

 İçerik hazırlamak için haftada 20 saatten DAHA FAZLA zaman harcıyorsunuz  . Ancak, kimse onunla ilgilenmiyorsa, değerli zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir. Hey, meşgul ve yorgun bir girişimci misin? 

Çocuklarınızla ve ailenizle daha fazla zaman geçirmek daha iyi olmaz mıydı? Veya başka güçlü stratejiler yapmak için zamanınız var mı? Bunun kulağa daha hoş geldiğine eminim. 

Ama bekleyin, içerik oluşturmaktan daha fazlası var!

Facebook profilinizin görünümü de  ÖNEMLİ bir  rol oynar. Daha fazla arkadaş ve takipçi kazanmaya mı çalışıyorsunuz? Yine de, ne yaparsanız yapın, onları çekmiyor. Neredeyse hiç kimse arkadaşlık isteğini kabul etmiyor gibi görünüyor. 

Bu iki soru muhtemelen aklınızdan geçti: “Neden benimle bağlantı kurmak istemiyorlar? Neyi yanlış yapıyorum?”

Merak etme! Birçok başarılı girişimcinin kullandığı Facebook profili stratejilerini tam olarak öğreneceksiniz. Bunlar test edilmiş ve işe yaradığı kanıtlanmıştır!

Şimdi okumaya devam etmeden önce sizi Facebook grubumuza davet etmek isterim  . Biz destekleyici ve katılımcı girişimcilerden oluşan bir topluluğuz.

İçeride, birçok verimli Sosyal Medya stratejisi, iş ipuçları ve daha fazlasını öğreneceksiniz! Buraya tıklayın. Yolculuğumuza birlikte başlayalım.

Facebook Profilinizi İş İçin Kullanabilir misiniz?

Kısa cevap  EVET ! Ama ayrıntılı olarak bakalım. Öncelikle bilmeniz gereken bazı temel şeyler var.

Faceboook Profilinizi iş için kullanıyorsanız Facebook bundan hoşlanmaz. Bu yüzden sayfaları ve grupları icat ettiler. Ancak bu, profilinizi kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Bu sadece bazı önemli kurallara uymanız gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, Facebook ile zorluklarla karşılaşmazsınız. Sonuçta, güvende kalmak istiyorsun, değil mi?

İşletmenizi tanıtmak için bir Facebook profili kullanmanın tüm ayrıntılarını öğreneceksiniz. Bu yüzden okumaya devam edin. 

Facebook Kişisel Profili ile Sayfa Arasındaki Fark Nedir?

Bir Facebook sayfası , işletmenizi tanıtmak için özel olarak yapılmıştır. Ayrıca daha profesyonel görünüyor ve daha fazla kişiye ulaşmak için reklamları kullanabilirsiniz. Öte yandan, profiliniz aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmanız için orada.

Facebook onu iş için yaratmadı. Yine de, çoğu kullanıcı bunu tam olarak bunun için kullanıyor. Ve sen de yapabilirsin! Daha fazla etkileşim ve satış elde etmenize yardımcı olacak profesyonel görünümlü bir profil oluşturmayı öğreneceksiniz.

İşte İşletmenizi Facebook Profilinde Nasıl Tanıtacağınızın İpuçları

1.) Maksimum Pozlama için Ayarlarınızı ‘Genel’ Olarak Değiştirin:

Profilinizin ve gönderilerinizin herkese açık olması gerekir. Çünkü hesabınız gizliyse arkadaşınız olmayanlar onları göremez. Bu nedenle, maksimum pozlama elde etmek için ayarları kontrol ettiğinizden emin olun.

Ve Facebook arkadaşınız olmayanların sizinle etkileşime girmeyeceğini düşünebilirsiniz. Bu gerçeklerden daha fazla saçma olamazdı. Bazen insanlar gönderilerinizi paylaşır ve takipçileri bunu görür. 

İnsanlar doğal olarak meraklıdır. Ve harika gönderiler oluşturursanız, onlara katılmaya direnemezler. Bu yüzden kendinizi sınırlamayın.

2.) Facebook Profil Resmi:

Profil resminde köpek veya logo olan birinden hiç arkadaşlık isteği aldınız mı? eminim vardır. Ayrıca kabul etmek istemediğine de eminim.

Yapmış olsanız bile, o kişinin nasıl göründüğünü biliyor muydunuz? Muhtemelen onların resmini bulmak için derinlere inmek zorunda kaldınız. İnsanlar tipik olarak  yüzlerini saklayanlara gıcık olur .

Bu yüzden KENDİNİZİN bir fotoğrafını kullanmalısınız  . O görüntüde başka kimse olmamalı, kocanız, karınız veya çocuklarınız bile. Güven inşa etmek istiyorsan güzel/yakışıklı yüzünü göster.

Facebook profilinize SİZİN  profiliniz gibi davranın  . Siz işinizin markasısınız. Bu nedenle, bir marka stratejisi oluşturun.

Harika bir profil resminin bir diğer önemli bileşeni de gülümsemenizdir. Bu, hesabınızı karşı konulmaz hale getirecek . 

Ayrıca, görüntünün kalitesinin mükemmel olduğundan emin olun. Profesyonel bir fotoğraf çekimi için bir servet harcamanıza gerek yok. Akıllı telefonunuzu ve iyi bir aydınlatmayı kullanmak işinizi görecektir.

Facebook Profil Resmi Boyutu:

Önerilen Facebook profil resmi boyutu: 180 x 180

3.) Facebook Kapak Resmi:

Bir kapak resmi ile yapabileceğiniz iki yol vardır. Nasıl algılanmak istediğinize bağlı. Bir uzman gibi görünmek ister misiniz? Ya da belki daha arkadaş canlısı ve ulaşılabilir?

Bir uzman gibi görünmek için bunu gösteren bir kapak resmi oluşturun. ‘Girişimci’ gibi bir kelime ekleyebilirsiniz. SİZİN profesyonel bir resmini kullanın ve URL’yi blogunuza veya web sitenize ekleyin. 

Ayrıca bir yaşam tarzı resmine sahip olmaya da karar verebilirsiniz. Ailenizle en sevdiğiniz tatil fotoğrafını kullanın. Her şey şu soruya geliyor: “Kimi çekmek istiyorsunuz?”

Bir kapak fotoğrafı ile çok stratejik olun. Yani bir aile fotoğrafı kullanırsanız, aileleri olan insanları çekeceksiniz. Köpek severleri çekmek istiyorsanız, kürklü bebeğinizin bir görüntüsünü kullanın.

Facebook Profili – Kapak Fotoğrafı Boyutu:

Önerilen boyut: 820 x 462

4.) Facebook ‘Hakkınızda’ Bölümü ve Giriş:

‘Hakkınızda’ bölümü profil resminizin hemen altında. İşte burada kendinizi tanımlamanız gerekiyor . Çoğu çaylak girişimci gibi hata yapmayın. Genellikle, “Bana buradan katılın: LINK” veya “Ürünü buradan satın alın: LINK” gibi satırlarda bir şeyler söylerler.

İnsanlar, onları işe almak veya onlara satmak istediğinizi hemen anlarlar. Kimse bundan hoşlanmaz. Bunun yerine, bu konuda akıllı olun ve çekici bir açıklama oluşturun. İşte Facebook profilime yazdıklarımdan bir örnek:

Ardından Giriş bölümünüz de var . Takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın görmesini istediğiniz tüm bilgileri ekleyin.

Onlara nereli olduğunuzu ve şimdi nerede yaşadığınızı gösterin. Facebook grubunuzun, sayfanızın ve blogunuzun (varsa) bağlantılarını eklemeyi unutmayın.

ÖNEMLİ: 

Network Marketing alanındaysanız,   işletmenizin bağlantısını EKLEMEYİN . Takipçilerinizin size bunu sormasını istiyorsunuz. Ama orada bağlantı varsa, kontrol edebilirler. Ve genellikle olan şey, şirketi Google’da aramalarıdır.

“Bunun nesi kötü?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Çoğu durumda, bazı kötü yorumlar bulacaklar. Ve tahmin edin sonra ne olacak? Onlara harika fırsatı gösterme fırsatı bile bulamadan onları kaybedersiniz.

5.) Facebook Gönderileri ve Videoları:

Facebook gönderilerinize ve videolarınıza katılım önemlidir çünkü bu sizin trafiğinizdir. Ve onsuz, işiniz ölecek. Peki nasıl artırabilirsiniz?

Büyük bir Facebook etkileşiminin nasıl  hızlı bir şekilde elde edileceğinden bahseden bütün bir blog yazısı hazırladım  . Size sürekli olarak nasıl 300’den fazla beğeni ve 200’den fazla yorum aldığımı gösterecek derinlemesine bir rehber. 

Ama başka bir sorun var. ZAMAN!  Sen bir anne ya da baba ve girişimcisin. Yani çok meşgulsün! Yeni Facebook gönderi fikirleri bulmak zor. Bende orada bulundum ve bu engeli aştım. Şimdi ben de aynısını yapmana yardım edeceğim.

İşte  Facebook’ta kullanabileceğiniz 120 Sosyal Medya içerik fikrini içeren blog yazım  . Yayınlar, videolar veya hikayeler oluşturabilirsiniz.

İşte mükemmel Facebook gönderileri ve videoları oluşturmanıza yardımcı olacak diğer blog gönderilerim. Onları sonraya saklayın. Ve içerik oluşturma konusunda onlara yardımcı olmak için lütfen bunları başkalarıyla paylaşın:

6.) Facebook Gönderilerini Planlama:

Tutarlılığın  başarının anahtarı olduğunu muhtemelen artık biliyorsunuzdur  ! Bu da Facebook profilinizde günlük olarak paylaşım yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Ancak içerik oluşturma ile mücadele ediyorsanız, kendinizi kötü hissetmeyin. Hepimiz yapıyoruz. Daha önce yazı yazmaktan korkmuştum. Sonra bir çözüm buldum ve ona aşık oldum. Her şey içeriğinizi planlamakla ilgili  .

Her gün ne paylaşacağınızı bilseydiniz, kendinizi rahat hissetmez miydiniz? Kesinlikle yapardın. İşte bu yüzden bu adım çok önemli.

Tutarlılık konusunda size yardımcı olacaktır. Sadece planlamaya biraz zaman ayırmaya hazır olun. Biliyorum çok meşgulsün ama buna değeceğine söz veriyorum. 

Ancak, hayat tahmin edilemez. Bazen bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Ancak sizin için bir yıllık içeriğin planlandığını hayal  edin . Bu sana yardımcı olur mu? Hayatınızda ve işinizde büyük bir fark yaratır mı?

Sizi bunca zamandan kurtaracak bir çözüm var! Nasıl bilebilirim? Çünkü bu yıllık Sosyal Medya içerik takvimini ben oluşturdum  . 

Herhangi bir niş içindeki herhangi bir iş için çalışır! Facebook profilinizde ilgi çekici gönderiler oluşturacaksınız. Bu, kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

İŞİNİZİ FACEBOOK PROFİLİNDE TANITMAYA İLİŞKİN SONUÇ:

İşletmelerini tanıtmak için Facebook profillerini kullanan tonlarca insan var. Ama ne yazık ki çoğu başarısız oluyor. Çünkü doğru stratejiye sahip değiller . 

Genellikle insanlar onu kanatlandırmaya çalışır. Ancak konu işinizi geliştirmek olduğunda sağlam bir stratejiye ihtiyacınız var. Ve bu blog yazısında ele aldığımız şey buydu.

Tüm adımları izleyin ve Facebook profilinizi düzeltmeye başlayın. Mükemmel olmasına gerek yok. Sadece yol boyunca değişiklikler yapın. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını analiz edin .

İstenilen bir sonucu görmenin biraz zaman ve çaba gerektireceğini bilin. Devam edin ve tutarlı kalın. Sonuçta, başarının anahtarı budur.

Her gün paylaşım yapmak çok önemli. Ne tür içeriğin en iyi dönüşüm sağladığına dikkat edin. Ve izleyicilerinizle sohbet etmeyi unutmayın. Onlar işinizin çekirdeğidir.

Şimdi size gelelim – önce Facebook profilinizin hangi bölümünü düzeltmeniz gerekiyor?

( Toplam 16 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )