Bu gönderide, çok daha az zaman ve çabayla Sosyal Medyadan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. Kulağa nasıl geliyor?

Sosyal Medya İçerik takvimi bana nasıl yardımcı oldu:

Sosyal Medya içerik takvimi hayatımı ve işimi kolaylaştırdı. İçerik takvimini oluşturmadan önce hayatım kaotik ve stresliydi (beni hissedebiliyor musun?). Her gün ne paylaşacağımdan emin olamadığım için saçma sapan şeylere çalıştım ve yemin ederim bu hayatımda yaptığım en kötü şeydi!

Bir planım olmadığı için, işim için temelde intihar olan tutarlı bir şekilde paylaşım yapmıyordum, bazen haftada bir bazen daha uzun bir süre…

Bu yüzden korkunç sonuçlar aldım. Takipçilerim benimle ilgilenmiyordu. Kendimi yorgun, stresli ve bunalmış hissettim. İlgilenebilir misin?

Böylece bir gün Sosyal Medya içeriği hakkında araştırma yapmaya başladım. Aynı şeyi söyleyen birkaç harika makale buldum ve bu…

SOSYAL MEDYA İÇERİĞİNİZİ ÖNCE PLANLAYIN!

Hemen öyle yaptım çünkü hasta ve yorgun hissetmekten bıktım ve yoruldum 🙂 Uzun lafın kısası, içeriğimi önceden planlamak işimde ve hayatımda köklü bir değişiklik yaptı. Stres seviyesi düştü ve gelirim arttı.

Sosyal Medya Zorlukları:

İşletmeniz için Sosyal Medya kullanmak, parkta yürümek gibidir… Jurassic Park! 😉 Bu bir ton iş ve asla bitmez. Tutarlı olmalısınız yoksa izleyicilerinizin dikkatini kaybedersiniz.

Her gün yaratıcı ve farklı yeni yazı fikirleri bulmanız gerekiyor. Farklı fikirler elde etmek için saatlerce saatler harcıyorsunuz ve günün sonunda zihinsel olarak yorgunsunuz.

Buna da Bakın:  Başarıyı Garantileyen 8 Network Marketing İpuçları

İçeriğe saatler harcamak, işinizin diğer gerçekten önemli kısımlarına daha az zaman harcamanız anlamına gelir. Ama sen sadece bir kişisin, değil mi?

Peki, her gün yeni bir şeyler yayınlamayı nasıl başarabilirsiniz ve yine de işinizin diğer bölümleri için nasıl zamanınız olur? Bu yazıda bunu ele alacağız.

Sosyal Medya içerik takvimi size ve işletmenize nasıl fayda sağlayacak:

Daha önce de söylediğim gibi, önceden planlamaya başladığımda stres seviyem düştü. Her gün ne yazacağımı biliyordum, bu yüzden Facebook grubumdaki ve Tailwind’deki (Pinterest için) tüm gönderileri planladım .

Fark ettiğim bir diğer fayda ise TUTARLILIK oldu . Bir gün bile göndermeyi kaçırmadım! Ve biliyorsunuz ki tutarlılık başarının anahtarlarından biridir.

Böylece yalnızca süper hazırlıklı ve tutarlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kitlenizin seveceği ve etkileşime geçeceği harika, benzersiz içerikler de oluşturacaksınız. Ve bahsetmiyorum bile, doğru yaparsanız geliriniz kesinlikle artacaktır 😉  **WUUHUU!**

Yıllık Sosyal Medya içerik takviminizi kolayca nasıl oluşturabilirsiniz:

Size karşı dürüst olacağım, 1 aylık içerik oluşturmak her zaman saatlerimi aldı. Zamanla alıştığımda daha hızlıydım ama yine de diğer ticari faaliyetlere yatırım yapmayı tercih ettiğim için çok fazla zaman aldı.

Sadece sana karşı dürüst olmak ve saatlerce süreceğini önceden bilmeni istedim. Artık bildiğinize göre, ilk adımla başlayabiliriz.

Buna da Bakın:  En Başarılı Ağ Pazarlama Liderlerinin bildiği, Sizin bilmediğiniz Formül (HİK Sistemi)

AŞAMA 1:

Tamam, şimdi bunun üzerinden adım adım kolay bir kılavuzla geçelim. Yapmanız gereken ilk şey, içerik takviminizi oluşturacağınız aracı seçmektir. Benim gibi eski 😉 kafalıysanız bu sadece bir kalem kağıt olabilir. Canva, Trello veya Google Calendar gibi bir araç da seçebilirsiniz. Benim yaptığım gibi siz de karıştırabilirsiniz. Önce her şeyi kağıda yazarım ve sonra Trello’yu kullanırım. Oh, ve unutmadan önce – BURAYI TIKLAYIN ve Trello’ya ulaşın. Ve nasıl kullanılacağını youtube’da  bir çok eğitici video da bulabilirsiniz.

ADIM 2:

İkinci adımda, sadece araştırma ve planlama için her ay birkaç saat ayırdım. Öyleyse sen de aynısını yapmalısın. Birkaç saat oturun ve araştırmanızı yapmaya başlayın.

Aramanız gereken ilk şey tatildir .  Ancak, hedef kitlenizin çoğunun geldiği ülkelerde tatiller bulduğunuzdan emin olun. Örneğin, Avrupa’dan iseniz ve kitlenizin çoğu ABD’den ise, tatillerini bulmanız gerekir. Ama Türk

yedeyseniz sıkıntı yok zaten biliyorsunuz. Bunları bir yere yazın ve ardından işinizle bağlantı kurabileceğiniz eğlenceli ve tuhaf tatiller aramaya başlayın.

AŞAMA 3:

Ardından, işinizde kutlayabileceğiniz herhangi bir yıl dönümü veya dönüm noktası olup olmadığını düşünün. Belki 1 yıl dönümü veya sahip olduğunuz başka bir başarı.

Ayrıca, herhangi bir ürün lansmanınız, özel teklifleriniz veya belki de büyük bir hediye veya çekilişiniz varsa, planlayıcınıza göz atın. Doğru şekilde hazırlayıp tanıtabilmeniz için bunu bilmek gerçekten önemlidir.

Buna da Bakın:  Başarılı E-posta Pazarlamasına Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Bunun yanı sıra, başka içerik fikirleri bulmalısınız. Ve dürüst olmak gerekirse, bu noktada birçok kez takıldım *buraya göz merceği ekleyin*. Ben bir problem çözücü olduğum için bir çözüm buldum. Sosyal Medya Konu Araştırma Fikirleri

hakkında tam bir blog yazısı hazırladım, böylece kitlenizle paylaşabileceğiniz en iyi içerik için hızlıca ilham bulacaksınız.

4. ADIM:

İçeriğinizi karıştırmanız gerekiyor. Bu da hatalarımdan bir diğeriydi. Bir Sosyal Medya içerik takvimi kullanmaya başlamadan önce birçok alıntı yayınlıyordum. İzleyicilerim muhtemelen bu kadar çok alıntıdan sıkıldı.

Bu yüzden hatamı tekrarlamayın ve farklı içerik formatları oluşturun. İşte kullanabileceğiniz fikirlerden bazıları:

  • Metin gönderisi (grafiksiz)
  • Grafiklerle yayınlayın
  • Sorular sor
  • Kısa hikayenizle özçekimler
  • Canlı video (hikayenizi paylaşın)
  • Değerli gönderiler
  • Hediyeler veya çekilişler
  • Blog yayınınızı paylaşın

Sizin İçin Zaman Kazandıran Çözüm:

İçeriği önceden planladıktan sonra sonuçlarımdan gerçekten memnun kaldım. Ama geliştirmek istediğim tek şey, bunu yapmak için ne kadar zaman harcadığımdı. Eminim sen de meşgul bir girişimcisin, bu yüzden “İkimize nasıl yardım edebilirim?” diye düşünüyordum.

Aylık içerik takviminizi planlayacaksanız, sadece buna odaklanmak için her ay birkaç saat ayırmaya hazır olun. Ama kabul edelim, bunu her ay yapmak sıkıcı ve can sıkıcı olabilir, ayrıca bu zamanı para kazanmak için veya ailenizle geçirmek için kullanabilirsiniz. Olsun” Zahmetsiz yemek olmaz” 😉

( Toplam 176 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )