İyi bir Pazarlamacı olarak Sosyal Medya Pazarlaması sonuçlarınızı 10 kat artırabilirsiniz

Sosyal Medyadan para kazanmakta zorlanıyor musunuz? Bunun nedeni, hedef kitlenizin sizi iyi ve güvenilir bir pazarlamacı olarak görmemesidir. Doğru sosyal medya pazarlaması ile Değiştirilebilir merak etmeyin ;). Her zaman en az bir çözüm vardır.

Bu blog gönderisine derinlemesine dalmadan önce, sizi Sosyal Medya Pazarlaması, Blog Yazarlığı, E-posta Pazarlaması ve daha fazlası hakkında bir çok şey  öğreneceğiniz *ÜCRETSİZ* Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum ! Katılmak için TIKLAYIN (ısırmıyoruz 😉 )

Şimdi çevrimiçi işinizde sonuçlarınızı 10 katına çıkarmaya hazırsanız, okumaya devam edin…

Bu bir hobi değil, bir iş:

Muhtemelen bunu daha önce de duymuşsundur. Ama kesinlikle doğru. Sosyal Medya pazarlamasını ciddiye almıyorsanız, ciddi sonuçlar alamazsınız.

İnsanlar sadece onu kazanmak için, içinde olan sosyal medya pazarlamacılarından ürün satın alırlar. Ürünlerinizi her gün tanıtmanız gerektiğini söylemiyorum. Bu spam olarak kabul edilir ama bunu bir iş olarak kabul ettiğinizde, ne gerekiyorsa yapacaksınız. Tutarlılık olmadan başarılı olamazsınız.

Çok ciddiye almayın:

Ne demek?!? Evet, bunu bir iş olarak görmen gerektiğini söylediğimi biliyorum çünkü öyle. Ancak bu tamamen ciddi olmanız gerektiği anlamına gelmez.

Sosyal medya pazarlamasında hiç eğlenmiyorsanız, çok fazla insanı çekemezsiniz ve aynı zamanda daha hızlı bırakırsınız. Bir şeyden zevk aldığınızda, onu her gün yapmak istersiniz.

Ve bundan keyif aldığınızda, sosyal medya pazarlaması daha iyi hale gelir. Hangisi işinize yarar? 😉

Şirketiniz ve sektörünüzdeki liderlerin yayınlarına ve videolarına göz atın. Şaka yaptıklarını göreceksiniz. Komik olmak ve insanları güldürmek yanlış bir şey değil.

Ayrıca, çevrimiçi işinize ve seçtiğiniz Sosyal Medya platformuna tutkulu olduğunuzdan emin olun.

Buna da Bakın:  Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma

Sosyal Medyayı kâr etmek için nasıl kullanacağınızı öğrenin:

Daha önce de söylediğim gibi, pazarlamanızı yapmaktan keyif alacağınız doğru Sosyal Medya platformunu seçin. Şimdi yapmanız gereken ikinci şey, para kazanmanıza yardımcı olacak stratejileri öğrenmek.

UDEMY Orada birçok farklı kurs var. Bazıları gerçekten iyi, ama bazıları da kötü. Çevrimiçi Pazarlama yolculuğumun başlangıcında, ucuz kurslara yatırım yapıyordum ( 60 – 70 – 100 TL …)

Nasıl gittiğini 🙂 biliyorsunuz, sıfır sonuç aldım ve bu tür kurslara 1000$’dan fazla harcıyorum. Kaliteyi elde etmek için daha fazla para yatırmanız gerekeceği çok açık. Ve kurslar için 1 numaralı tavsiyem, Samimi, bilgili ve tecrübeli bir mentör olan Fatih Çoban’dan  H.İ.K Sistemi Eğitim programıdır.

Kurslarının çoğuna sahibim ve her zaman gerçekten kaliteli eğitimer çıkartıyor ve devamlı güncelleyerek ve yeni bilgiler ekleyerek  kursiyerlere çok değer katıyor. Şimdi bakın >> Buradan sizin için doğru olan kursları seçebilirsiniz.

Tutarlı ol:

Bunu benden ve herkesten çok duyacaksınız. Çünkü insanların Sosyal Medya pazarlamasında başarısız olmasının 1 numaralı nedeni budur. CİDDİ olarak yapmanız gereken tek şey bu İnsanlar tutarlı olan insanlardan satın alırlar. Bana inanmıyorsanız, test edin Önümüzdeki 90 gün boyunca yapın ve ne olduğunu görün.

Sonuç alamayacaksanız, bunun nedeni yaptığınız strateji olabilir. Daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim:

Buna da Bakın:  İş modeliniz İçin Pinterest Nasıl Kullanılır – En İyi Pinterest İpuçları

KURSLARA DAHA FAZLA YATIRIM YAPIN VE DEĞER ALACAKSINIZ!

Önceden planlamak:

İşte planlamanın birkaç faydası:
– Yapmanız gerekeni unutmamak
– Önemli şeylere odaklanmak
– Zamanınızı akıllıca yönetmek

Verimli olmak ve bir günde daha fazlasını yapmak istiyorsanız, planlamaya başlayın 😉

Değer, değer, değer:

İyi ve başarılı bir Sosyal Medya pazarlamacısı olmak istiyorsanız, işe değer vererek başlayın. İnsanların bazı sorunlarını çözmelerine yardım ettiğinizde, gerçekten minnettar olacaklar.

Ve bize yardım edenlere bir şeyler vermek insan doğasında var. Sizi takip etmeye başlayacaklar ve tavsiyenizi isteyecekler. O zaman geldiğinde ürünlerinizi tavsiye edebilirsiniz. Ve satışlar böyle yapılıyor.

Değer birçok şey olabilir. Örneğin, insanlara, ipuçlarına ve püf noktalarına, motivasyona ve daha fazlasına ilham veren sizin hikayeniz olabilir.

Başarılı Pazarlamacıların Alışkanlıkları:

Doğru alışkanlıklara sahip olmak sizi hayatta gerçekten çok ileriye götürecektir. Tabii ki, iyi alışkanlıklardan bahsediyoruz.

Peki başarılı pazarlamacıların bazı alışkanlıkları nelerdir? Çok var ama en önemlilerini BURADAN okuyabilirsiniz . Onlar olmadan mücadele edeceksiniz.

İlerleme görmek istiyorsanız konfor alanınızdan çıkın.

Nasıl İyi Bir Sosyal Medya Pazarlamacısı Olabilirim? Sosyal Medya Pazarlaması 2

ÇÖZÜM:

İyi bir Sosyal Medya pazarlamacısı olmak için kalabalığın arasından sıyrılmanız gerekir. Kendiniz olun ama aynı zamanda sizi başarılı kılacak doğru adımları da öğrenin.

Bu blog yazısında, yapmanız gereken en önemli şeyleri öğrendiniz. Sizi korkutmak istemem ama bunlardan herhangi birini kaçırırsanız Sosyal Medya Pazarlamasında sonuçtan memnun kalmayacaksınız 😉

Bu yüzden blog yazısını birkaç kez okuyup not aldığınızdan emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa , Facebook’ta bana ulaşın.

Bu adımlardan hangilerini başarıyla gerçekleştirdiniz?

( Toplam 98 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )