Network Marketing nedir? Bazı insanlar bunu duymuş, ancak gerçekten ne olduğunu bilmiyorlar. Bazıları bunun ne olduğunu biliyor ama bunun büyük bir aldatmaca olduğunu düşünüyor. Bazı insanlar, Network Marketing’in finansal ve kişisel başarının anahtarı olduğuna ve toplumumuzun, tercih edilen ürün dağıtım şekli olarak Network Marketing’e doğru hızla geliştiğine yemin ediyor. İşte gerçek hikaye!

Ağ pazarlaması, zaten her gün yaptığınız bir şeydir. Evet sende yapıyorsun!

Hiç bir film izledikten sonra arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize bunun harika olduğunu ve onu izlemeleri gerektiğini söylediniz mi?  İşte bu bir ağ pazarlaması.

Hiç harika bir restoranda yemek yediniz ve sonra o restoranı başkalarına tavsiye ettiniz mi? Bu bir ağ pazarlaması.

Herhangi bir otomobil bakım servisinden hizmet alıp memnun kaldınız ve sonra diğer insanlara arabalarını o oto bakım servisine götürmelerini  söylediniz mi? Bu bir ağ pazarlaması.

Tebrikler – Network Marketing 101’i geçtiniz! Artık dünyaya açılmaya ve biraz para kazanmaya hazırsınız!
Bir dakika bekle! Film, restoran ve oto servisini önermenin Network Marketing ile ne ilgisi var?

Bununla ilgili her şeye sahip – küçük bir ekleme ile: Bir ağ pazarlama şirketine katıldığınızda, insanlara bir şeyin ne kadar harika olduğunu söylemek için ÜCRET alırsınız! Network Marketing Nedir? sorusuna yanıt olmuştur umarım 🙂

Vay – oldukça basit, değil mi? Neyse işin gerçeği bu. Gerçekten bu kadar basit, ancak paraya aç ağ pazarlamacılarının saldırısı karşısında insanların kafası o kadar karıştı ki, bir köşeye koşup meydan temizlenene kadar saklanmak istiyorlar!

Ne yazık ki, açgözlü ve etik olmayan ağ pazarlamacıları ve ağ pazarlama şirketleri harika bir konsepte çok kötü bir isim yaptılar ve şimdi  halkın genelini  ağ pazarlamasının iyi olduğuna ikna etmek iyi ürünlere sahip birkaç gerçekten etik şirkete kalmış durumda. Tek yaptığınız, fayda sağlayabileceğini düşündüğünüz insanlara bir ürün önermek. Bunun ne sorunu var? Hiçbir şey değil.

Buna da Bakın:  İlişki Pazarlamasının 7 Temel İlkesi

Peki bu sistem nasıl çalışır?

İlk olarak, sağlam bir geçmişe, iyi bir ürün yelpazesine ve kurumsallık kazanmış ve de parlak bir geleceğe sahip etik bir şirket seçiyorsunuz! Dışarıda muhtemelen yüzlerce Network Marketing şirketi olmasına rağmen, gerçekten başarılı şirketlerden çok az var.

Ardından, ürünlerine İNANDIĞINIZ bir şirkete kaydolursunuz. Gözünüzde dolar işareti var diye bir şirkete kaydolmayın. Tek yapmak istediğiniz para kazanmaksa ağ pazarlamasında zorlanacaksınız. Ancak, insanların kendilerine fayda sağlayacak ürün veya hizmetleri bulmalarına yardım ederken para kazanmak istiyorsanız, seçtiğiniz şirkete olan tutkunuz parlayacak ve başarıya daha kolay bir yol sunacaktır.

Daha sonra, diğer insanlara ürün veya hizmet hakkında bilgi verirsiniz ve eğer ilgilenirlerse, sizin aracılığınızla veya şirketinizin sponsor olduğu web sitesini kullanarak bu ürünü veya hizmeti satın almaları için kaydolmalarını sağlarsınız. Her satın alma işlemi yaptıklarında, bir şekilde, şekilde veya biçimde ödeme alırsınız. İyi şirketler, ödeme almak için aşağıdaki yollardan herhangi birini/tümünü sunacaktır:

  • Perakende ve toptan fiyatlandırmadan kaynaklanan doğrudan kar
  • Sattığınız ürün veya hizmetlerin gerçek hacmine göre haftalık veya aylık ödenen para
  • Belirli satış hedeflerine ulaşmaya dayalı haftalık veya aylık ikramiyeler
  • Şirketteki liderlik seviyenize göre haftalık, aylık veya yıllık ikramiyeler (ne kadar başarılı olursanız, liderlik seviyeniz o kadar yüksek olur)
  • Kuruluşa getirdiğiniz kişiler tarafından yapılan satışlardan, işe aldığınız kişilerin kuruluşa getirdiği kişilerden vb. kalan gelir.
  • Şirket tarafından kısmen veya tamamen ödenen üç aylık veya yıllık tatiller, geziler, kamplar, konferanslar vb.
Buna da Bakın:  Başarılı Cazibe Pazarlama Formülü Nasıl Oluşturulur

İster inanın ister inanmayın, hepsi bu kadar! İnandığınız bir ürün ve şirket buluyorsunuz, üye oluyorsunuz ve insanlara seçtiğiniz şirketin sunduğu ürün veya hizmetleri anlatıyorsunuz. Herhangi bir iyi şirketin size sunacağı sayısız eğitim fırsatı vardır ve bu fırsatlardan yararlanmalısınız. Tekerleği yeniden icat etmeyin – çalıştığınız şirket için başarısı kanıtlanmış sistemleri kullanın. Network Marketing Nedir? sorusuna yanıtları sıralayarak sizin ağ pazarlaması hakkında inancınızı pekiştirmek istiyorum 🙂

Bir Network Marketing pazarlamacısı bana yaklaşırsa ne yapmalıyım?

Bir Network Marketingçi size yaklaşırsa yapmanız gereken şeyler, hemen oradan topuklayın kaçın 🙂 ŞAKA tabi ki 🙂 Ağ pazarlamacısı olarak SİZİN yaklaştığınız herkesin düşündüğü şeylerle aynıdır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Normal olun makul karşılayın … Süreç şunları İçerir:

  • Ürünü isteyip istemediğinizi kendinize sorun. Değilse, o zaman sadece ona söyle. Etik bir ağ pazarlamacısı sizi zorlamaz.
  • İlgileniyorsanız, ürün veya hizmet hakkında bilgi isteyin, ancak daha da önemlisi şirket hakkında bilgi isteyin.
  • Şirketin sunduğu ürünler veya fırsatlarla ilgilenebileceğinizi düşünüyorsanız, nereden daha fazla bilgi edinebileceğinizi sorun. Yine, etik bir ağ pazarlamacısı sayısız bilgi kaynağını listelemekten memnuniyet duyacaktır ve muhtemelen size anında basılı bilgi vermeyi teklif edecek ve/veya sizi güncel tutmak için sizi posta listelerine ekleyecektir.

Ağ pazarlamacılığı, düşük kaliteli ürünleri daha iyisini bilmeyen bahtsız vatandaşlara zorlamakla ilgili değildir. Bir ürünü veya fırsatı ondan yararlanabilecek kişilerle paylaşmakla ilgilidir. Bu kişiler arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınız veya dünyada tanıştığınız kişiler olsun, ürünlerin kullanımından ve seçtiğiniz şirketin sunduğu fırsatlardan emin olmalısınız.

Buna da Bakın:  Başarıyı Garantileyen 8 Network Marketing İpuçları

Birine ürün veya hizmeti sunmaktan utanıyorsanız, onu kullanmaktan da utanmanız gerekir! Ve böyle bir tutarsız davranış içine girmeyin.. Saygın bir Network Marketing şirketine bağlı kalın ve insanlara harika bir hizmet vermiş olacaksınız ve de aynı zamanda sağlam bir gelir elde edebilirsiniz. Biz buna kazan/kazan durumu diyoruz millet!

Tüm bu bilgilerle Network Marketing yapmaya karar verdin , o vakit bu yazımızı da okumalısın . Çünkü başarılı bir ağ pazarlamacılığı için ( ilişki pazarlamasının 7 Temel ilkesi )  önemli bir bilgidir 😉 

Network Marketing Nedir? Network Marketing nasıl yapılır? sorularına karşılık olarak bu makalemiz umarım sizi tatmin etmiştir. Network Marketing  gönüllüsü olmaktan korkmayın . Bu bir ticaret modelidir yapısı itibariyle kesinlikle sahtekarlık içermez. Ağ Pazarlaması adı altında Network Marketing dolandiriciliği yaptığını düşündüğünüz bir çok firma aslında farklı sistemle çalışan ponzi, saadet zinciri gibi oluşumlar. Tabi bazı kurumsallaşamamış firmalarının da yarattığı network marketing mağdurları da yok değil. Doğru firma seçimi ve iyi bir araştırma ile ağ pazarlama işine girebilir ve sizde ek gelir kazanabilir ya da bu ticaret modelini ana iş kolunuz haline getirip yüksek gelirler elde edebilirsiniz. 🙂

Son olarak  Facebook grubumuzda bu ve benzeri bir çok konu hakkında fikir tartışıp bilgiler ediniyoruz senide beklerim .. Burayı tıklayın..

 

( Toplam 169 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )