İşte Network Marketing’de başarılı olamamanızın nedenleri

Yıllardır Network Marketing ile uğraşıyorsanız, ve tatmin olmuyorsanız yanlış bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Bu belli, değil mi? 😉

Mücadele alanında yalnız değilsiniz. Yıllardır oradayım ve dürüst olmak gerekirse Network Marketing’de başarısız olmak: evet o duygu berbattı 🙂 Bu yüzden nasıl hissettiğini biliyorum. Ama vazgeçme!

“Bırakmak istediğinde…neden başladığını düşün.”

Peki sizi çevrimiçi başarıdan uzak tutan nedir? Network Marketing’de başarısız olmanızın 7 BÜYÜK nedenini ele alacağız.

Ancak bununla başlamadan önce, sizi sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması, blog oluşturma ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edineceğiniz *ÜCRETSİZ* Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum .

Hazır mısın? Tamam, başlıyoruz…

1.) Olumsuz (kapalı) Zihniyet:

Bu adımda sefil bir şekilde başarısız oldum çünkü olumlu (açık) zihniyetin bana en çok yardımcı olacağına inanmadım. Network Marketing alanındaki tüm liderler şöyle diyordu: “Günde 30 dakika kişisel gelişim kitapları okuyun.”

Ve benim cevabım (kafamda) ne oldu biliyor musunuz? “ASLA! İşe yarayan Sosyal Medya Pazarlama stratejilerini öğrenmem gerekiyor – Zihniyetin bununla hiçbir ilgisi yok.”

Ve bu, Network Marketing 🙂 Mindset’teki kafa yapısı yolculuğumun en büyük hatasıydı , başarının %80’i. Karamsar bir insansanız, en iyi Sosyal Medya Pazarlama stratejisi bile size yardımcı olamaz.

NEGATİF ZİHNİYET NASIL DEĞİŞTİRİLİR:
Kitap okumaya başlayın – mazeret YOK! 🙂 Çok tembelseniz de onları dinleyebilirsiniz 😉 Dürüst olalım – hepimiz bazen öyleyiz 🙂

İşte önerdiğim bazı kişisel gelişim kitapları:
– Nasıl Dost Kazanılır ve İnsanları Etkiler – Dale Carnegie
– Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey
– Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill
– Zengin Olmanın Bilimi – Wallace D. Wattles
– Başarısız Olmak – John C. Maxwell
– Başarının Yedi Spiritüel Yasası – Deepak Chopra

Veya Youtube’a atlayabilir ve bu harika sesli kitapları dinleyebilirsiniz.

2.) Kötü Dersler (Eğitim):

Evet, zihniyetin yanı sıra kaliteli trafik, olası satışlar ve satışlar elde etmek için bazı stratejiler öğrenmeniz gerekecek.

Çevrimiçi pazarlama yapıyorsanız, Sosyal Medya Pazarlaması büyük bir rol oynayacaktır. Çok sayıda (hedeflenen) kişiye ulaşabilir, sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilir ve 💲 PARA kazanabilirsiniz 💲.

Kulağa kolay geliyor, ama değil. Lakin Size zaman ve para kazandıracak. Network marketing’de başarısız olmaktan bıkmadın mı ?

HİK sistemi Network işini dijitalde büyütmek isteyenler için başarısı kanıtlanmış harika bir sistem. Öğren ve günlük kitlesel eylem al! Zorlaşacak, bırakmak isteyeceksin, hatta belki ağlayacaksın (yaptığımı biliyorum 😉 )

Ama özgürlük yaşam tarzı nedeniyle gerçekten buna değer. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirebilecek, dünyayı dolaşabilecek ve hayatın tadını doyasıya çıkarabileceksiniz.

3.) İş Becerisi Yok:

Herhangi bir iş beceriniz yoksa – endişelenmeyin. Her şeyi öğrenebilirsin.

Size yardımcı olabilecek kurslar, kitaplar, etkinlikler ve mentörler var. Ve öğrenmeniz gereken en iyi iş becerisi NASIL SATILIR?

Ürünlerin kendilerini sattığına inanmayın. Bu ipucunu geçmişte birkaç ağ pazarlamacısından almıştım, çünkü onlar da nasıl satış yapacaklarını bilmiyorlardı.

Yani kalabalığın arasından sıyrılmak istiyorsanız bu beceriyi öğrenin!

İşte hakkında daha fazla öğrenmeniz gereken diğer iş becerileri:
– Mali durumunuzu yönetme
– Yatırım yapma
– Liderlik
– Problem çözme
– Zaman yönetimi
– Planlama

4.) Şirketin Markalaşması

Yalnızca ağ pazarlama şirketini markalaştırıyorsanız, bunu tamamen yanlış yapıyorsunuz demektir. İnsanlar şirkete katılmaz – SİZE katılırlar! İlgili konu: Ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken 17 Ölümcül Kişisel Marka Hatası – buraya tıklayarak blog yazımızı okuyun

Yüzünüz şirketiniz ve gülümsemeniz logonuzdur.

5.) Yanlış hedef kitleyi hedeflemek:

Hiç kimse satın almıyor veya katılmıyorsa, yanlış kitleye sahipsiniz demektir. Zayıf birine zayıflama hapları satamazsın, değil mi? 🙂

Hedef kitlenizin kim olduğunu düşünmeye başlamadan önce, ürünlerinizin faydalarını bildiğinizden emin olun. Bu şekilde, onlardan en iyi şekilde kimin yararlanabileceğini bileceksiniz.

Bu ne kadar para kazanacağınızla ilgili değil – bu, kaç kişiye YARDIM edebileceğinizle ilgili! Buna odaklanın, asla kazançlara odaklanmayın.

Bu kısmı ele aldığınızda, hedef pazarınızı tanımlamaya başlayın:
– Şirketinizdeki bir liderin hedef kitlesine bakın
– Rekabete göz atın

Demografi:

 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Konum
 • Gelir düzeyi
 • Aile durumu

Psikografik:

 • Kişilik
 • Davranış
 • Hobiler
 • değerler
 • Yaşam tarzı
 • Davranış

6.) Tutarlı olmamak:

Ve hepimizin en az bir kez başarısız olduğu yer burasıdır 🙂 Tamam, birçok kez 🙂 Sonuçları görememekten bıktıysanız ve bıktıysanız, bırakmayı bırakın.

Yeni bir Sosyal Medya Stratejisi öğrendiğinizde , en az 90 gün boyunca büyük TUTARLI eylemde bulunun. Bu, hafta sonları da dahil olmak üzere HER GÜN anlamına gelir.

Bahaneler, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz. Bu yüzden “Başarılı olmayı ne kadar çok istiyorsun” konusuna geliyor.

7.) Yarışma:

Network Marketing’de çok fazla rekabet var çünkü giderek daha fazla insan bu sektöre inanıyor. Peki rekabet başarınız için neden bu kadar tehlikeli?

Şöyle ifade edeyim: Ne kadar az bilginiz varsa, izleyicileriniz için o kadar az değeriniz olur.

Bu yüzden her zaman kurslara , kitaplara, etkinliklere ve mentorlara yatırım yapın derim . Kitlenize daha fazla yardımcı olabilirseniz, size daha hızlı güveneceklerdir. Ve insanlar size güvendiğinde satışlar yapılır.

Beni yanlış anlama, biraz rekabet olması sağlıklı. Ancak diğer ağ pazarlamacılarının %97’si ile rekabet ettiğinizde, bu muhtemelen çok kalabalık olur.  😉

Öne çıkın – daha fazlasını öğrenin!

ÇÖZÜM:

Network Marketing’de başarı görmüyorsanız, yukarıdaki hataların bir kısmını (veya tamamını) yapıyorsunuz demektir.

Bu blog yazısında, mücadeleden nasıl kaçınacağınızı öğrendiniz. Şimdi büyük aksiyon almak size kalmış.

Bu nedenlerden hangisiyle en çok mücadele ettiğinizi bana bildirin.

( Toplam 171 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )