Ne yaptığınızı biliyorsanız, bir e-posta listesi oluşturmak o kadar da zor değil. Ancak yıllardır en iyi e-posta listesi oluşturma stratejilerini kullanmadığım için mücadele ediyorum.

E-posta listesi oluşturma ipuçlarına başlamadan önce, sizi Sosyal Medya Pazarlaması, Pinterest Pazarlaması, E-posta Pazarlaması ve daha fazlası hakkında her şeyi öğreneceğiniz ÜCRETSİZ Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum . BURAYA TIKLAYIN ve bağlanalım.. 🙂

Pinterest’te e-posta listemi nasıl büyütebilirim?

Pinterest’te e-posta listenizi büyütmek aslında o kadar da zor değil. Sadece pinlerinizi arama sonuçlarında üst sıralara koymanız gerekiyor. Bunu Pinterest’te yapmak Google’da yapmaktan daha kolaydır. 

İşte Pinterest’te üst sıralarda yer almak için attığım bazı adımlar:

 • Pinterest İşletme profilimi optimize ettim (anahtar kelimeler kullanın)
 • Panolarımda başlık ve açıklamada anahtar kelimeler var
 • Pinlerimde başlıkta ve açıklamada anahtar kelimeler var
 • Zengin pinleri etkinleştirdim
 • Güzel pin görüntüleri oluşturuyorum (net başlık)
 • Stratejim, sosyal medya pazarlaması ve ağ pazarlama…

İşte bu yüzden Pinterest ile bir e-posta listesi oluşturmalısınız:

1.) Pinterest’te, Google’dan daha yüksek ve daha hızlı sıralayabilirsiniz:

Yani ilk şey Pinterest’te daha yüksek ve daha hızlı sıralama yapmak. Google’da üst sıralarda yer almaya çalışırsanız, çok ve uzun süre çalışmanız gerekecektir. Ancak Pinterest ile gerçekten hızlı sıralama yapabilirsiniz.

Bazı insanlar sadece bir günde üst sıralarda yer alır. Ama genellikle, bu herkesin başına gelmez. Cesaretiniz kırılmasın, çünkü doğru yaparsanız birkaç hafta, hatta belki birkaç gün içinde hala hızlı bir şekilde sıralanabilirsiniz.

Ancak çoğu insanın yaptığı hatalardan kaçınmanız gerekecek. Trafiğinize Cidden Zarar Verecek 55 Pinterest Hatası ile dolu bir blog yazısı oluşturdum .

2.) Pinterest kullanıcılarının %80’inden fazlası alıcıdır:

Bunu Facebook veya Instagram için söyleyemezsin, değil mi? 🙂 Bu yüzden Pinterest’te olmalısınız. Onlara ücretsiz bir teklif verirseniz, yalnızca e-posta listenizi daha hızlı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda listenize abone olanlara daha fazla satış yapabilirsiniz.

Onlara değerli bir şeyi bedava verdiğin için sana daha çok güvenecekler. Bu nedenle, sorunlarını çözen bir ürün sattığınızda, satın alma olasılıkları daha yüksektir.

3.) E-posta listenizi ÜCRETSİZ olarak oluşturabilirsiniz:

Pinterest Pazarlama stratejimi kullanmaya başlayacaksanız , e-posta listenizi ücretsiz olarak oluşturacaksınız. Bunun nedeni, Pinterest reklamlarını nasıl kullanacağınızı size öğretmiyorum çünkü onları kullanamıyorum :)Pinterest reklamları yalnız belirli ülkelerde geçerli..

4.) Doğru hedef kitleyi (anahtar kelimeler) kolayca hedefleyebilirsiniz:

Sosyal Medya Pazarlaması gibi anahtar kelimeler kullandığınızda o konuyla ilgilenen kişilerin karşısına çıkarsınız. “Evde masa nasıl yapılır” diye arama yapan kişiler pinlerinizi görmez ve 🙂 örneğin Sosyal Medya İçerik Fikirleri anahtar sözcüğünü kullanarak gerçekten spesifik olabilirsiniz . Sadece çok spesifik olmadığınızdan emin olun çünkü o terimi veya anahtar kelimeyi arayan çok fazla insan olmayabilir.

5.) Pinterest bir arama motorudur, böylece pinleriniz daha uzun süre üst sıralarda yer alabilir:

Pinterest, Facebook ve Instagram gibi değildir. Bu iki sosyal medya platformunda bir gönderi yaptığınızda, gönderiniz düşer ve diğer gönderilerin altına gömülür. Yani birkaç gün sonra kimse o gönderiyi göremez (profilinize gelmeleri dışında).

Ancak Pinterest’te tamamen farklı. Yüksek rütbeli olduğunuzda, orada aylarca kalabilirsiniz. Bu bir garanti değil, ama tamamen mümkün.

Pinterest ile bir e-posta listesi oluşturmaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır

1.) Değerli bir Free ürün Yaratın:

Kitlenizin neyle mücadele ettiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, hedef kitlenizin gerçekte kim olduğunu bilmiyorsunuz demektir. Bunu düzeltmemiz gerekiyor O 🙂 yüzden önce onları tanımalısın. İşte size bu konuda yardımcı olacak bir içerik. Hedef Kitlenizin seveceği 120 sosyal medya içerik fikri ile onlara değer üretin ve onları tanımaya başlayın.

En çok neyle mücadele ettiklerini bildiğinizde, o muhteşem Free ürünü yaratmaya başlayabilirsiniz. Onlara sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak değerli bir şey verin. Hepsini vermenize gerek yok.

İşte harika bir Free stratejisi:

 1. Sorunlarından bazılarını çözen bir Free ürün oluşturun
 2. O zaman onlara sorunlarını tamamen çözen bir ürün sunun

Bu kadar basit. Belki hemen satın almayacaklar, buna hazırlıklı olun. Daha fazla değer paylaşmaya başlayın, ancak aynı zamanda o ürünü de satın (spam yapmayın!).

Peki bir Free nasıl oluşturulur? MailerLite gibi bir e-posta otomatik yanıtlayıcı sağlayıcısına ihtiyacınız olacak . Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz (1000 aboneye kadar).

İçeri girdiğinizde, ücretsizleriniz için açılış sayfaları ve formlar oluşturmanız gerekecek. Hedef kitleniz, size adlarını ve e-posta adreslerini verecekleri açılış sayfanıza gelecek ve siz de onlara ücretsiz e-posta göndereceksiniz.

Bunların hepsi otomatiktir, bir kez kurarsınız ve 7/24 sizin için çalışır. Güzel, değil mi? 🙂

2.) İlgili Anahtar Kelimeleri Kullanın:

Pinterest bir arama motorudur (Google gibi) ve daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız her yerde anahtar kelimeler kullanmanız gerekir. Peki, doğru anahtar kelimeleri gerçekte nerede bulmalısınız ve bunları nereye koymalısınız?

Pinterest’e girerseniz, en üstte bir arama kutusu göreceksiniz (aşağıdaki resme bakın):

Pinterest search box
Pinterest ile E-posta Listesi Oluşturma 4

Kısa kuyruklu anahtar kelimeleri yazmaya başlayın, örneğin, E-posta Listesi (veya nişiniz ne olursa olsun). Çoğu kişinin aradığı diğer popüler anahtar kelimeleri gösterecek bir açılır menü olacaktır (bunları kağıda yazın)

Bu anahtar kelimeleri yazmayı bitirdiğinizde enter tuşuna basın. Başka bir sayfa çok sayıda iğne ile görünecek, ancak daha önemli bir şey olacak. DAHA FAZLA ANAHTAR 🙂 KELİME Pinterest arama kutusunun altında olacaklar (farklı renkli kutulardakiler):

You will find more keywords under the Pinterest search box
Pinterest ile E-posta Listesi Oluşturma 5

Bu şekilde daha uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulacaksınız. Size yukarıdaki resimden bir örnek vereceğim: Email List Building veya Email List Template . Daha uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sıralaması daha kolaydır, bu nedenle bunları bir yere yazın ve pininizin başlığında ve açıklamasında kullanın. Pinterest pin resminize anahtar kelimeleri de dahil etmeniz gerekir.

3.) Pininizi (Free) ilgili Pinterest panolarında paylaşın:

İşte çoğu girişimcinin yanlış anladığı yer burasıdır. Pinlerini her yerde paylaşırlar. Başarılı Kadın Girişimci Alıntılar başlığıyla Pinterest panosunda e-posta pazarlaması hakkında bir pin paylaşamazsınız. Bu, ne kitleniz ne de Pinterest için bir anlam ifade etmez.

Pininizi sıralamayacaksınız, aslında zedeleyeceksiniz! Farklı konular için birden fazla Pinterest panosu oluşturun ve ardından bu Free pinlerini doğru panolarda paylaşın. Ve kitlenizin işini kolaylaştırmak için bir sonraki adımı yapın…

4.) Ücretsizler için özel bir pano oluşturun:

Panonun başlığı ve açıklaması, sıralamak istediğin anahtar kelimeler içermelidir. Ama aynı zamanda takipçilerin tüm free ürünlerini bir yerde bulabilir. Aynısını işletme hesabınızda da uygulayın.

5.) Aşağıdakileri dönüştüren güzel Pinterest resimleri oluşturun:

Ciddi bir şekilde bir e-posta listesi oluşturmaya başlamak istiyorsanız, Pinterest resimlerinizin tıklamalara dönüştürülmesi gerekir. Ama bunu nasıl yapabilirsin? Pinterest pazarlaması yaparken öğrendiğim en iyi ipuçlarından bazıları:

 • Dikkat çekici bir başlık ekleyin (anahtar kelime ile)
 • Okunması kolay yazı tiplerini kullanmaya başlayın
 • Profesyonel görseller kullanın
 • Markalı renklerinizi kullanın

Açıkçası biraz daha fazlası var, ancak tüm önemli Pinterest görsel ipuçlarını derinlemesine kapsayan bir blog yazısı oluşturdum . BURAYA TIKLAYARAK hemen okuyun .

6.) Pinlerinize göz alıcı bir başlık ekleyin:

“Pinterest’te Başarılı Bir E-posta Listesi Oluşturma Rehberi” ile “E-posta Listesi Oluşturma” arasında büyük bir fark vardır.

Hangi başlık sizi daha çok cezbeder? Birincisi mi ikincisi mi? Muhtemelen birincisi, çünkü size daha fazla bilgi veriyor. Bunun eksiksiz bir rehber olduğunu biliyorsunuz ve Pinterest ile başarılı bir e-posta listesi oluşturacaksınız.

Pinleriniz için daha dikkat çekici başlıklar bulmak için bu Title Generator’ı kullanmaya başlamanızı öneririm . Tamamen ücretsizdir ve size 700 başlık verir.

7.) PIN’inizi Free URL’sine bağlayın:

Freebie URL’nizi eklemeyi unutmayın. Üzerine tıklarsanız hiçbir yere gitmeyen bazı pinler görüyorum. Bu hiç iyi değil! Bu nedenle, açılış sayfasının URL’sini (ücretsiz) eklemeniz gerekir. Yine, açılış sayfaları ve formlar oluşturmak istiyorsanız, MailerLite kullanın .

Gerçekten önemli olan başka bir şeyden bahsetmek istiyorum. İnsanları tamamen farklı bir şeye gönderecek başka bir bağlantı kullanmayın. Onlara bir bedava sözü verdiyseniz, onları satış sayfasına göndermeyin! Bunu yaparsanız izleyicileriniz artık size güvenmeyecek.

8.) Bir e-posta listesi oluşturmaya başlamak için Pinterest Pazarlamasını nasıl yapacağınızı öğrenin:

Şimdiye kadar muhtemelen Pinterest pazarlamasının tamamen ANAHTAR KELİMELER ile ilgili olduğunu fark etmişsinizdir. Bunları kullanmazsanız, e-posta listenizi sıralamaz ve oluşturmazsınız. Pinlerinizi Pinterest’te sıralamak için doğru stratejileri öğrenmeniz gerekir.

Pinterest İpuçları içeren bir blog yazısı yazdım . İş profilinizi nasıl oluşturacağınızı, blog URL’nizi nasıl doğrulayacağınızı, zengin pinleri nasıl etkinleştireceğinizi ve temel olarak sonuçlarınızı nasıl 10 kat artıracağınızı derinlemesine inceliyorum. Blog yazımı okumak için TIKLAYINIZ .

Ben de Tailwind kullanıyorum . Bu, Pinterest için bir zamanlama aracı ve bir ton zaman kazandırıyor. Ancak Tailwind, bir zamanlama aracından daha fazlasıdır. Tailwind Kabileleri yüzünden trafiğin altın madeni.

Tailwind Tribes’da senin ve benim gibi daha fazla insanın önüne geçmek isteyen insanlar var. Hepimiz trafik istiyoruz, bu yüzden birbirimizin pinlerini paylaşıyoruz. Kullanmaya başladığımda büyük bir fark yarattı, bu yüzden Tailwind’e göz atın ..


Bu blog yazısından biraz değer aldınız mı? Umarım başarmışsınızdır, çünkü her hafta size işinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak en şaşırtıcı ipuçlarını ve stratejileri vermeye tüm kalbimi adadım.

Değerli Bilgileri Paylaşmayı Seviyorsanız Aşağıya Tıklayın ve Bunu En Sevdiğiniz Sosyal Medyada Paylaşın 

( Toplam 15 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )