Yapabileceğiniz Büyük Pinterest Hataları

Birçok blogcu ve girişimci her türlü Pinterest hatalarını yapıyor. Kabul edeceğim – ben de bazılarını yaptım. Bazıları korkunçtu ve bazıları daha masumdu ama yine de işimi büyütmeme yardımcı olmadılar.

Aylardır üzerinde çalışıyorsanız ve hala istediğiniz ve hak ettiğiniz sonuçları alamıyorsanız, bu hataları siz de yapıyor olabilirsiniz. Ama merak etmeyin, blog yazımı okuduktan sonra harekete geçecek, Pinterest Pazarlama Stratejinizi değiştirecek ve sonuçları görmeye başlayacaksınız.

Pinterest hatalarına geçmeden önce sizi ÜCRETSİZ Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum.bu, gerçekten başarılı bir çevrimiçi iş ve hayallerindeki hayatı inşa etmek için Sosyal Medya Pazarlama, Bloglama ve E-posta Pazarlama yapmayı öğrenmek isteyen tüm girişimciler ve blogcular içindir. BURAYA TIKLAYARAK BİZE KATILIN 🙂 Sizinle bağlantı kurmaktan heyecan duyuyorum 🙂

Pinterest Pazarlamanızla seviye atlamaya hazır mısınız? Hadi gidelim…

1.) Kendi profil fotoğrafınız yerine Logo kullanmak:

İnsanlar logolarıyla değil, insanlarla iş yapmak isterler. Logonuzu (veya size ait olmayan başka bir fotoğrafı) kullanıyorsanız – bir şey saklıyormuşsunuz gibi görünüyor.

Kendi fotoğrafınızı kullanırsanız izleyicileriniz size daha çok güvenecektir. Gülmeyi unutmayın çünkü daha davetkar görüneceksiniz.

2.) Büyük Pinterest Hatalarından bir diğeri, işletme adınızda anahtar kelimeler kullanmıyorsanız:

Birçok girişimci ve blogcu, işletme adlarında anahtar kelime kullanmaz. Onlardan biri olma! Anahtar kelimeleri kullandığınızda bu, hedef kitlenizin sizi daha hızlı bulabileceği anlamına gelir.

3.) Pinterest İşletme Profiline sahip olmamak:

Bir işletme hesabınız yoksa, Pinterest analitiği gibi tüm özelliklere sahip değilsiniz. Ayrıca izleyicilerinize profesyonel görünmüyorsunuz.

Bir iş yürütüyorsunuz, bu yüzden ona bir iş gibi davranın!

4.) Profil açıklamasında Anahtar Kelimeleri kullanmamak:

Gördüğünüz gibi , Pinterest’te ANAHTAR KELİMELER çok önemlidir. Onlar olmadan çok fazla kişiye ulaşamazsınız, bu da trafiğinizin düşük olacağı anlamına gelir. Ancak trafiğin başarınız için önemli bir anahtar olduğunu biliyorsunuz.
Araştırmanızı yapın ve bulunmasını istediğiniz uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ekleyin. Ve her zaman şunu hatırla:

TRAFİK YOK = İŞ YOK

5.) Büyük Pinterest Hatalarından bir diğeri – Pano başlığında ve açıklamasında Anahtar Kelimeleri Kullanmamak:

Yine anahtar kelimeler 😉 Evet, çünkü panolarınızın Pinterest’te daha üst sıralarda yer almasını sağlamak çok önemlidir. Böylece insanlar belirli panoları ararken sizinkini görecek ve takip edecekler.

Uygun anahtar kelimeler olmadan, Pinterest panolarınızda çok fazla etkileşim elde edemezsiniz. İşinizi büyütürken bu iyi bir gelişme değil.

6.) Pin başlığı ve açıklamasında Anahtar Kelimeleri kullanmamak:

Tekrar başlıyoruz, 🙂 umarım Pinterest Pazarlama yapıyorsanız anahtar kelimelerin ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Hayır, şaka yapmıyorum – gerçekten önemliler. Onlarla, pininizi üst sıralara yerleştirebilir ve hedef kitlenizin önüne gelebilirsiniz.

7.) Web sitenizin/blogunuzun URL’sinin doğrulanmaması ve Zengin Pinlerin etkinleştirilmemesi:

Bu, BÜYÜK, BÜYÜK Pinterest hatalarından bir diğeri. İnsanların tıklayabilmesi için blog URL’nizi doğrulamanız gerekir. Blogunuza trafik çekmenin başka bir yolu. Ayrıca, zengin pinleri etkinleştirmeyi unutmayın. Pinleriniz, onlar hakkında daha fazla bilgi ile biraz farklı görünecek. Zengin pinlerin nasıl etkinleştirileceğini öğrenmek için BURAYI TIKLAYIN . BURAYA TIKLAYIN ve web sitenizi nasıl talep edeceğinizi öğrenin.

8.) İyi bir Pinterest Stratejisine sahip olmamak, Pinterest’in EN BÜYÜK hatalarından biridir:

İyi bir Pinterest stratejisi olmadan çok uzağa gidemezsiniz. Blogunuza büyük miktarda trafik çekmek için Pinterest’i nasıl kullanacağınızı öğrenmek gerçekten önemlidir.

Pinterest ile başladığımda sadece temel bilgileri biliyordum. Ama bu yeterli değildi. Aylık 500’den fazla okuyucum var ve hepsi bu kadar. Sonra harika bir kursa yatırım yaptım ve sonraki ay trafiğim üç katına çıktı! Ve her ay daha fazlasını alıyorum.

9.) BÜYÜK Pinterest hatalarından biri çok fazla sabitleme yapmaktır:

Bunu yapıyorsanız, hemen DURUN. Günde 50 pini geçmemelisiniz (sizin ve diğer kişilerin pinleri birlikte). 30’a bağlı kalmanız en iyisidir. Pinterest pazarlamasında yeniyseniz, o zaman diğer 20 kişinin pinini ve sadece 10 pininizi paylaşmanızı öneririm. Bir veya iki ay sonra 15/15’i sabitlemeye başlayın.

10.) Pinterest’in en büyük hatalarından biri yeterince veya hiç sabitlememek:

Tutarlı olmanız gerekir – bu, her gün sabitlemek anlamına gelir! “OH ama hafta sonu… Mola vereceğim” Nayırrrr. 😉 Günlük olarak pinlemeniz gerekiyor.

Ama bir girişimci olarak, muhtemelen gerçekten meşgulsün. Yani sizin için harika bir çözüm var. Adı Tailwind. Ailenizle uyurken veya eğlenirken bile 7/24 çalışacak bir zamanlayıcı aracıdır. BURADAN almanızı tavsiye ederim (15$ hesap kredisi alırsınız – bu da 1 ay ÜCRETSİZ anlamına gelir! O halde buradan alın ).

11.) Yalnızca pinlerinizi sabitlemek:

Pinterest sadece pinlerinizi paylaşmanız için yapılmamıştır. Kendi pinleriniz dışında her zaman başkalarının pinlerini de paylaşmalısınız. Bu şekilde, hedef kitlenizin içinde bulunduğunuz niş hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olursunuz.

12.) Yalnızca başkalarının pinlerini sabitlemek:

Evet, bu BÜYÜK Pinterest hatalarından biri. Başkalarını ve ürünlerini tanıttığınız için işinizi büyütmenize yardımcı olmaz. Bu yüzden sadece başkalarından pin paylaşmanın bir anlamı yok. Bir iş yürütüyorsunuz, bu yüzden ciddiye alın ve diğer insanların pimleri ile sizinki arasında sağlıklı bir denge kurun.

13.) Pinterest’i bir Sosyal Medya platformu olarak ele almak:

Pinterest bir Sosyal Medya platformu DEĞİLDİR. Daha çok Google gibi – bir arama motoru. Ayrıca, bir VISUAL arama motorudur, bu nedenle pin resimlerinizin profesyonel ve çekici göründüğünden emin olmanız gerekir.

Buna da Bakın:  Kaçınmanız Gereken 17 Ölümcül Kişisel Marka Hatası

14.) Pinterest’teki büyük hatalardan bir diğeri de – blog yazıları için pin resmi oluşturmamak:

Bu çok büyük bir hata çünkü kitleyi Pinterest’ten alıyorsunuz. Ve daha sonra kontrol etmek için içeriğinizi nerede paylaşacaklarını tahmin edin veya PINTEREST’te hedef kitlelerine yardımcı olun – Harika bence bunu tahmin ettiniz – 🙂

Blog yayınlarınızda herhangi bir pin resmi yoksa, o zaman daha fazla trafik kaçırıyorsunuz demektir.

15.) Her blog yazısı için yalnızca bir pin görseli oluşturmak, Pinterest’teki büyük hatalardan biridir:

Blog yazısı başına bir pin görüntüsü oluşturan birçok blogcu görüyorum. Ve bu iyi değil çünkü okuyucularınızdan bazıları bu resmi beğenmiyor ve bu yüzden paylaşmayacaklar.

En az 3 resim oluşturun ve bunları blog gönderisinde gizleyin. Bu şekilde okuyucularınız daha fazla seçeneğe sahip olacak ve en çok sevdikleri pin resimleri paylaşacaklar.

16.) Pinterest’te alakasız panolara sahip olmak:

Bunun geçmişte iyi bir strateji olduğunu duydum, ama artık değil. Çevrimiçi para kazanma nişindeyseniz, kilo kaybı için bir panonuz olmamalıdır. Hiçbir anlamı yok, katılıyor musunuz? 🙂

Kitleniz, bu gezegende var olan tüm nişler değil, belirli bir niş hakkında bilgi edinmek için oradadır. 🙂

Bu blog gönderisini okuduktan sonra Pinterest hesabınıza gidin ve alakasız tüm panoları silin (veya gizleyin).

17.) Bağlantısız panolara pin paylaşımı:

Bu, Pinterest’teki büyük hatalardan bir diğeri. Hiç E-posta Pazarlama ve e-posta listenizi Sosyal Medya adlı bir panoda büyütme hakkında bir pin gördünüz mü?

Pinterest, pazarlamada iyi bir iş yapmadığınızı görecek ve bu nedenle pin ve panolarınız daha fazla kişiye ulaşamayacak. Güle güle trafik. Bunu istemiyorsanız, doğru panolara sabitlemeye başlayın.

18.) Puanı kötü olan Pinterest grup panolarına katılmak:

Hangi grup kurulunun başarılı olduğunu ve hangisinin hesabınıza yarardan çok zarar vereceğini bilmediğiniz doğru. Önce grup panosuna katılmanız gerekir, ardından Tailwind’de sonuçları görebilirsiniz (Board içgörüleri altında).

Bir grup panosundan ayrılmanın zor olduğunu biliyorum ama Pinterest hesabınıza zarar veriyorsa, yapmanız gerekeni yapmanız gerekir. KAÇMAK 🙂

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız – işte Pinterest Grup Panoları hakkında harika bir blog yazısı (Louise Myers’tan). BURAYA TIKLAYIN ve okuyun – pişman olmayacaksınız. Dikkat dikkat ingilizcedir translate ediniz 🙂

19.) Pinterest sonuçlarınızı analiz etmemek:

BÜYÜK Pinterest hatalarından bir diğeri: Analitiklerinizi kontrol etmemek. Pinterest analitiklerinden korkuyorsanız, korkmayın. Yavaşça, adım adım öğrenin ve alışmak için her gün analitiği kontrol edin.

Ayrıca, Tailwind ve blog analizlerinizi kullanmalısınız. Bu adımı ciddiye almazsanız işinize daha çok zarar verir. Ve bahse girerim, Pinterest pazarlamasında iyi sonuçlar almadan yıllarınızı harcamak istemezsiniz.

20.) En iyi performans gösteren panolarınızın en üstte olmaması:

Bu kartlar, içinde en iyi performans gösteren pinlere sahiptir. Yani yeni takipçilerinizin onları görmesini istiyorsunuz. Bu pinler daha da fazla tekrar pin alacak ve bu sizin için daha fazla trafik anlamına geliyor.

21.) Nişinizde başkalarını takip etmemek ve onlarla etkileşime geçmemek:

Bu size çok yardımcı olabilir! Rakiplerinizi takip etmeye başlayın ve ilham alın. Birçok yeni blog yazısı fikri alacaksınız. Ayrıca, yorum bırakın ve yorumlara yanıt verin. Bu daha iyi bir ilişki kurar.

22.) Pinterest’teki büyük hatalardan bir diğeri de Tailwind kullanmamaktır:

Bu blog yazısında Tailwind’den zaten bahsetmiştim , ancak tekrar bahsetmem gerekiyor. Bunu elde etmek gerçekten önemli çünkü zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacak ve ayrıca harika bir analiz aracına sahip olacaksınız.

Bunun yanı sıra, başkalarının pinlerinizi paylaşacağı Tailwind gruplarına katılabilirsiniz, ancak sizin de onların pinlerini paylaşmanız gerekir. Bu bir KAZAN-KAZAN durumudur. Bu şekilde daha da fazla trafik alacak ve işinizi daha hızlı büyüteceksiniz.

23.) Pinterest Pazarlamasını öğrenmemek, Pinterest’in EN BÜYÜK hatalarından biridir:

Bunu öğrenmiyorsanız, zamanınızı boşa harcıyorsunuz. İşe yarayan en iyi stratejileri öğrenmek için kurslara yatırım yapmanız gerekir. Kendiniz çözmeye çalışırsanız, uzun yıllar alabilir.

Ama iş hayatında hızlı sonuçlar istiyoruz, değil mi? Bu yüzden başarıya ulaşmanın en hızlı yolu kendinize yatırım yapmaktır.

24.) Profesyonel ve çekici pinler oluşturmamak:

Pinterest görsel bir arama motorudur. Uzun (dikey) pinler kullanmıyorsanız, çok fazla tıklama alamazsınız. Bunun yanı sıra, güzel profesyonel fotoğraflar kullanmıyorsanız ve pinleriniz onları fazla düşünmemiş gibi görünüyorsa, insanlar onları görmezden gelecektir.

Bir pime eklemeniz gerekenler:

  • Güzel, profesyonel fotoğraflar (Ivory Mix’te 550’den fazla güzel ve ÜCRETSİZ fotoğraf var – kontrol etmek için BURAYI TIKLAYIN )
  • Dikkat çekici başlık
  • CTA (harekete geçirici mesaj)
  • Logonuz veya URL’niz
  • Veya bir infografik oluşturabilirsiniz

25.) Yanlış boyutta pin görselleri oluşturmak, Pinterest’teki büyük hatalardan bir diğeridir:

Uzun dikey pimler oluşturmanız gerekir. Bu tür pinler öne çıkar, diğerleri kalabalığın içinde kaybolur. Pinterest, en uygun boyutun 600 x 900 piksel (veya 2:3 en boy oranı) olduğunu söylüyor.

Buna da Bakın:  Kolayca Yıllık Sosyal Medya İçerik Takvimi Nasıl Oluşturulur

26.) Pinterest’teki en büyük hatalardan biri, pinleri metinsiz (sadece resim) paylaşmaktır:

Muhtemelen aslında sadece bir görüntü olan bazı pinleri gördünüz. Üzerinde metin yok. Şimdi dürüst olun – üzerine tıkladınız mı? Muhtemelen hayır, değil mi? 🙂

Pininize ilginç bir metin (göz alıcı başlık) koymazsanız, harika sonuçlar göremezsiniz. Çok fazla insan tıklamayacaktır ve bu, blogunuza veya web sitenize daha az trafik geldiği anlamına gelir.

27.) Koyu renkli iğneler oluşturma:

Karanlık, sıkıcı pinler göze çarpmaz. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun. İnsanlar tıklamayacak. Güzel ve renkli pinler oluşturmalısınız.

Bu yüzden markalı renklerinizin daha parlak olması önemlidir. Birkaç rengi test edebilirsiniz (birlikte gidenler) – onlarla deney yapın ve hangilerinin en iyi sonucu verdiğini görün.

Kendinizi belirli renklerle markalaştırmaya başlamanız gerektiği doğru, ancak başlangıçta birden fazla rengi test etmek sorun değil. En iyi kombinasyonu bulduğunuzda, ona bağlı kalın.

28.) Aynı pini tüm panolarınıza yeniden sabitlemek, BÜYÜK Pinterest hatalarından bir diğeri:

Bu hiç iyi değil çünkü Pinterest hesabınız spam gibi görünecek. Her zaman karıştırmalısınız. Hesabınız ilginç görünmelidir, yani hedef kitlenize farklı konular sunmalısınız (niş konularda kaldığınız sürece).

29.) En iyi performansı göstermeyen eski pinleri güncellememek:

Bu yüzden analizlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını göreceksiniz. Bu şekilde eski pinleri güncelleyebilirsiniz (belki açıklamayı yeniden yazabilir veya aynı blog yazısı için yeni bir pin oluşturabilirsiniz). Pinlerinizi her zaman test etmeli, ince ayar yapmalı ve güncellemelisiniz.

30.) Gerektiği yere götürmeyen pinleri paylaşmak:

Bu çok büyük bir Pinterest hatası. Hedef kitleniz sizi gerçekten şikayet edebilir ve hesabınızı kaybedebilirsiniz. Pindeki başlıkta Tam Blog Rehberi yazıyorsa, köfte tarifine bağlantı koyamazsınız.

Her zaman insanları doğru yere gönderdiğinizden emin olun. Bu, diğer insanların pinleri için de geçerlidir. Başkalarından yeniden sabitlerken, insanları nereye gönderdiklerini kontrol edin. Başını belaya sokmak istemezsin, değil mi? 🙂

31.) Pinlerde birçok farklı yazı tipinin kullanılması:

Yazı tipleri, renkler ve logonuz markanızın bir parçasıdır. Hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için başlangıçta farklı yazı tiplerini test etmek sorun değil. Ancak yazı tiplerinizi değiştirmeye devam ederseniz, garip ve amatörce görünecektir.

32.) Pinlerde markalı renklerinizi kullanmamak:

Bu, yazı tipleriyle aynıdır. Kendinizi aynı renklerle markalamalısınız. İnsanlar sizi daha çabuk fark edecek ve benzer renkleri gördüklerinde sizi düşüneceklerdir.

33.) Pinlerinizde logonuzu kullanmamak:

Bir logoya sahip olmak gereklidir! Onsuz, kendinizi alanınızda profesyonel olarak markalaştıramazsınız. Ve tahmin edin, insanlar önce kimi takip ediyor – profesyoneller! Kendi logonuzu oluşturabilir veya bunu sizin için yapması için birine ödeme yapabilirsiniz. Ardından, her pime eklediğinizden emin olun!

34.) Pinlerinizde blog URL’nizi kullanmamak:

Bazen logonuzu bir pine sıkıştıramazsınız ya da o kadar iyi görünmez. Ancak bu, kendinizi markalamamanız gerektiği anlamına gelmez. Blog URL’nizi (metin biçiminde) pininize koyun.

35.) Tailwind gruplarını kullanmamak:

Tailwind grupları harika çünkü onlara Pinterest Grup Panolarından daha hızlı katılabilirsiniz. Ve kabilelerdeki tüm insanlar birbirlerine yardım etmek için oradalar.

Pininizi göndermeden önce, diğer kişilerin pinlerinden en az birini (veya daha fazlasını) paylaşmalısınız. Herkesin pinleri paylaşması gerekir, böylece bu, yeni bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden Tailwind’e sahip olmak önemlidir, bu yüzden BURAYA TIKLAYIN ve hemen alın.

36.) Çekici pano kapağı grafiklerine sahip olmamak:

Çekici pano kapağı grafikleri kullanırsanız çok daha iyi görünür. Hesabınız daha profesyonel görünecek ve bir araya getirilecektir. Kendinizi kesinlikle doğru şekilde markalayacaksınız.

37.) Spam içerikli içerik paylaşmak:

Her zaman bir şeyler satıyorsanız ve herhangi bir değer sunmuyorsanız, bu iyi görünmeyecektir. Sadece konuştuğun son umutsuz satıcıyı düşün. Sana bir şey satmaya çalışıyorlarsa, muhtemelen kaçmak isterdin.

38.) Sıkıcı veya yardımcı olmayan içeriği sabitleme:

Blog yazılarınızdan fazla değer almayacaklarsa kimse sizi takip etmeyecek. Para kazanmaya başlamadan önce, hedef kitlenizin bazı problemlerini çözmeye yardım etmeniz gerekecek.

39.) Blogunuzda Pinterest takip düğmesinin olmaması:

Pinterest’te takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız, blogunuzda bir buton koymalısınız. Veya her blog gönderisinin sonunda bir harekete geçirici mesaj kullanabilirsiniz.

Bir CTA örneği (harekete geçirici mesaj): Hey, Pinterestte henüz bağlanmadıysak, Beni Takip Ederseniz sevinirim – BURAYA TIKLAYIN :)Teşekkürler!

40.) Pinterest hesabınızı e-posta listenizle paylaşmamak:

Her blog yazarının bir e-posta listesi olması gerekir, bu 🙂 yüzden sanırım sizin de var. O halde neden abonelerinize bir Pinterest hesabınız olduğunu ve onlarla orada bağlantı kurmayı seveceğinizi bildiren bir e-posta göndermiyorsunuz.

41.) Kurslarınızın veya ürünlerinizin açılış sayfalarına pin eklememek:

Müşterilerinizden biri satın aldığı şeyden gerçekten memnunsa, gerçekten paylaşabilir. Bu yüzden hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve onları mutlu etmek gerçekten önemlidir. İyiliğini kesinlikle iade edecekler.

42.) Ücretsiz ürün verdiğiniz Açılış sayfalarına bir pin eklememek:

Kimin paylaşacağını asla bilemezsin. Yeni bir kitlenin önüne geçebilir ve onların e-posta listenize abone olmalarını sağlayabilirsiniz.

43.) E-posta listenize Pinterest trafiği alamamak:

Bir blogcuysanız, ancak e-posta listenizi büyütmüyorsanız – Size gerçekten KÖTÜ haberlerim var. Kitlenizin çoğu blogunuza bir kez gelecek ve bir daha asla.

Bu nedenle, onlarla bağlantı kurmak istiyorsanız, bir e-posta pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. Listenizi hızla büyütün, harika bir ilişki kurun ve sonra daha fazla ürün satabileceksiniz.

Buna da Bakın:  Çok Başarılı Ağ Pazarlamacılarının 10 Alışkanlığı

44.) Pinterest hesabınızı diğer Sosyal Medya platformlarında paylaşmamak:

Evet, bu, birçok blog yazarının ve girişimcinin yaptığı Pinterest hatalarından biridir. Hangi Facebook arkadaşlarınızın da bir Pinterest hesabı olduğunu asla bilemezsiniz.

Belki de insanların sizi tek bir platformda takip etmesinin yeterli olduğunu düşünüyorsunuz. Ama bu doğru değil. Sizi birden fazla platformda takip ediyorlarsa, içeriğinizi en az birinde görme olasılıkları daha yüksektir.

45.) Tailwind SmartLoop’u kullanmamak da şu Pinterest hatalarından biri olabilir:

Bu, Tailwind’den bir başka harika araçtır. SmartLoop’ta en iyi performans gösteren pinlerinizi ayarlayın ve Tailwind bunları sizin için otomatik olarak yayınlayacaktır. Ve Tailwind, Pinterest ile yakın çalıştığı için, aynı pini belirli bir zamanda kaç kez döngüye alabileceğinizi biliyorlar.

Pinterest’inize spam göndermek istemezsiniz, bu nedenle Tailwind SmartLoop ayarlarını kontrol edin ve güvende olacaksınız.

46.) Pin bağlantılarınızı e-posta abonelerinize göndermemek:

Evet, aslında e-posta abonelerinizi PIN’inizi kontrol etmeye ve hesaplarıyla paylaşmaya davet edebilirsiniz. Bunu yapmıyorsanız kesinlikle çok şey kaçırıyorsunuz.

47.) Pinlerinizi paylaşmak için Facebook Gruplarını (konuları) kullanmamak:

Bu, bazı girişimcilerin ve blog yazarlarının yaptığı BÜYÜK Pinterest hatalarından biridir. Bazı Facebook gruplarının konuları bana en çok yardımcı oldu ve hala bana yardımcı oluyorlar.

İnsanlar pinlerinizi paylaştığı için gerçekten çok fazla trafik elde edebilirsiniz. Tabii ki, onlarınkini de paylaşmak zorundasın. Ama bu konuların amacı bu. Birbirimize yardım ederiz.

48.) Pinterest’i görsel bir yer olarak görmemek, BÜYÜK Pinterest Hatalarından biridir:

Pinterest kullanıyorsanız, bunun görsel bir yer olduğunu bilirsiniz. Bu, tıklanacak gerçekten güzel ve çekici pinler oluşturmanız gerektiği anlamına gelir. Kalabalığın arasından sıyrılmanız gerekiyor ve sadece harika bir başlık eklemek yeterli değil.

Fotoğraflar, renkler, yazı tipleri ve hatta logonuz gerçekten önemlidir. Bu yüzden bazı tasarımları test ettiğinizden emin olun ve hangisinin en iyi sonucu verdiğini görün.

49.) Pinterest reklamlarını kullanmamak:

Pinterest reklamları harika çünkü çok fazla rekabet yok. Çoğu büyük şirket Facebook ve Instagram reklamlarını kullanır. Bu, Pinterest reklamlarının çok daha ucuz olduğu anlamına gelir.

50.) Pinterest pazarlamanızdan çok hızlı vazgeçmek de bu BÜYÜK Pinterest hatalarından biridir:

Herhangi bir strateji zaman alır ve sadece asla tam olarak başaramayanlar sonuçları görür. Ve şunu unutmayın – her bıraktığınızda sıfırdan başlarsınız. Bu hatayı tekrarlamak ve sonuç görmek istemezsiniz.

Geçmişte (2 yıl önce) yaptığım şey buydu. Pinterest ile başladım ve ne yaptığımı bilmediğim için bıraktım. Stratejileri öğrenmek ve uygulamak yerine, sadece bıraktım.

Şimdi ciddiye aldım , öğrendim, harekete geçtim (hala harekete geçiyorum ) . Sizde Pinterest’e bağlı kalın, bunun hakkında bilgi edinin ve devam edin. Pişman olmayacaksın. 

51.) Takipçilerinizi büyütmeye çok fazla odaklanmak:

Takipçilerin önemli olmadığını ve ya önemli olduklarını söylemeyeceğim. Ancak sadece takipçilere odaklanmayın. Pinterest stratejinizi doğru yaptığınızda pinleriniz, takipçiniz olmayan birçok insanın bile önüne geçecektir.

Bu nedenle, yalnızca takipçilerinizi büyütmeye odaklanmak yerine, açıklamada uzun kuyruklu anahtar kelimelerle harika pinler oluşturmaya odaklanın. Bu, pininizi en üstte sıralamanıza yardımcı olacaktır.

52.) Bu, Pinterest’teki büyük hatalardan bir diğeri – Sıkıcı pin başlıkları yaratmak:

Kimse sıkıcı şeyleri sevmez, bu yüzden başlıklarınızın harika olduğundan emin olun. İnsanların dikkatini çekmek zorundalar. Daha önce de söylediğimiz gibi – Pinterest görsel bir arama motorudur. Başlıklar sıkıcıysa, insanlar pinlerinize tıklamazlar.

53.) Konunuzla veya niş alanınızla ilgisi olmayan fotoğrafları kullanmak:

Bence hepimiz bundan suçluyuz, ama dikkatli olmalıyız. İnternetten para kazanmaktan bahsediyorsanız, yemek fotoğrafı ekleyemezsiniz. İzleyicileriniz için bir anlam ifade etmeyecektir.

54.) Pimlerin kalitesine değil miktarına odaklanmak:

Bu, kaçınmanız gereken Pinterest hatalarından bir diğeri. Trafiğinizi blogunuza getirecek 5 mükemmel kaliteli pini sabitlemek, hiçbir şey yapmayacak 15 düşük kaliteli pini sabitlemekten daha iyidir.

Sonuç almak için Pinterest pazarlaması yapıyorsunuz, bu nedenle para kazanma faaliyetlerine odaklanın. Pinterest’in görsel bir arama motoru olduğunu biliyorsunuz, bu nedenle KALİTE pinleri oluşturun.

55.) Yapabileceğiniz en büyük Pinterest hatalarından biri – Tailwind analizlerini kontrol etmemek:

Bence Tailwind analitiği, Pinterest analitiğinden daha iyidir. Ama beni yanlış anlamayın, yine de tüm analizleri kontrol etmelisiniz (Tailwind, Pinterest ve blogunuzda).


İşletmeniz için Pinterest Pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, popüler blog gönderilerimden birine göz atın – İş modeliniz İçin Pinterest Nasıl Kullanılır – En İyi Pinterest İpuçları .


Pinterest hataları hakkındaki bu blog gönderisinden biraz değer aldınız mı? Umarım başarmışsınızdır, çünkü her hafta size işinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak en şaşırtıcı ipuçlarını ve stratejileri vermeye tüm kalbimi adadım. 

Değerli Bilgileri Paylaşmayı Seviyorsanız Aşağıya Tıklayın ve Bunu En Sevdiğiniz Sosyal Medyada Paylaşın
 🙂 

( Toplam 354 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )