Sosyal Medya dönüşümlerini iyileştirebilirsiniz. Yapmanız gereken kendinize bir sistem kurmak 🙂

  • Karşı konulmaz başlıklar oluşturarak
  • Video pazarlamasından yararlanarak
  • Net bir harekete geçirici mesaj ekleyerek
  • Fazla değer sunarak
  • Ve çekilişler düzenleyerek ..

Ayrıca  rakiplerinizi analiz etmenizi ve içeriğinizi test edip düzenlemenizi  tavsiye ederim  . Kitlenizin en çok neyle ilgili olduğunu görün. Bu konuların her birine daha derinlemesine bakacağız.

Ancak okumaya devam etmeden önce, sizi birçok Sosyal Medya pazarlama ipucu, iş tüyosu ve Network Marketing ile alakalı daha fazlasını alacağınız Ücretsiz Pazarlama Koçluğu grubumuza davet etmek istiyorum .

İçeriğinizi test edin ve değiştirin

İçeriğinizi test etmek, sosyal medya dönüşümlerini iyileştirebilir. Kitleniz için hangi yayınların/videoların en iyi sonucu verdiğini belirleyin. Her şey başarısız olursa, anket soruları oluşturabilir ve onlara en çok neyi sevdiklerini sorabilirsiniz.

Videoları kullanın

Video pazarlama çok güçlü hale geldi. Bu seçeneği kullanın ve farklı stratejileri test edin. Hikaye anlatıcılığını en iyi strateji olarak buldum . Bu yüzden bir video ile eşleştirin ve mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz.

Buna da Bakın:  Kaçınmanız Gereken 17 Ölümcül Kişisel Marka Hatası

Karşı konulmaz başlıklar oluşturun

Genellikle başlık, kitlenizin göreceği ilk şeydir. Yani sıkıcıysa, görmezden gelecekler.

Onları iyileştirmenin harika yolları var. Örneğin, başlığınızda kırmızı, turuncu ve yeşil emojiler kullanın. Kişisel deneyime göre, o zaman daha yüksek bir katılım ve sosyal medya dönüşüm oranı elde ediyorum.

Ayrıca, bana yardımcı olan Başlık Üreticileridir. Saniyeler içinde birçok harika başlık fikri alabilirsiniz. SEOpressor’u deneyin ve bu aracın hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını görün.

Not :Site dili İngilizcedir. Anahtar kelimenizi yazıp  çıkan sonuçları türkçeye çevirebilirsiniz!

CTA'yı kullanın (Harekete geçirici mesaj) İçeriğinizi yazmadan önce, kitlenizin hangi etkinlikleri yapmasını istediğinizi bilmek önemlidir. Net bir harekete geçirici mesaj oluşturmanızı kolaylaştıracak. Yalnızca 1 veya 2 ile sınırlamaya çalışın çünkü çok fazla olması hedef kitlenizin kafasını karıştırır. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği dahil et Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, kitleniz tarafından oluşturulan ürünleriniz, hizmetleriniz veya markanız hakkında görüntüler ve referanslardır. Paylaşabileceğiniz en kolay içerik türüdür. Ve size güvenilirlik ve etki verecektir. Sosyal Medya yarışmalarına ve eşantiyonlarına ev sahipliği yapın Yarışmalar ve eşantiyonlar size daha yüksek bir dönüşüm (etkileşim) oranı sağlayacaktır. Kurallar basit; kitlenizin içeriğinizi beğenmesi, yorum yapması ve paylaşması gerekir. Harika bir hediye verirseniz, dönüşümünüz daha yüksek olacaktır. Değer ve bilgi sunun Değer, oluşturabileceğiniz temel içerik türlerinden biridir. Uzmanlığınızı gösterir. Ne kadar çok bilgi verirseniz, etkiniz ve dönüşümünü o kadar iyi olur. Bu yüzden her zaman fazla değer sunmalısınız. Sonuçlarınızı analiz edin Sonuçlarınızı analiz etmek, ne tür içeriğin size daha iyi bir dönüşüm oranı sağladığını görmenize yardımcı olacaktır. Sonuçlarınızı haftalık ve aylık olarak takip edin. İşletmeniz için en iyi stratejinin hangisi olduğuna dair daha iyi bir resim sağlayacaktır Ayrıca blog yazıma da göz atmalısınız: Sosyal Medya İçin En İyi İçerik Nedir? 

CTA’yı kullanın (Harekete geçirici mesaj)

İçeriğinizi yazmadan önce, kitlenizin hangi etkinlikleri yapmasını istediğinizi bilmek önemlidir. Net bir harekete geçirici mesaj oluşturmanızı kolaylaştıracak. Yalnızca 1 veya 2 ile sınırlamaya çalışın çünkü çok fazla olması hedef kitlenizin kafasını karıştırır.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği dahil et

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, kitleniz tarafından oluşturulan ürünleriniz, hizmetleriniz veya markanız hakkında görüntüler, referanslar ve sosyal kanıtlardır. Paylaşabileceğiniz en kolay içerik türüdür. Ve size güvenilirlik ve etki verecektir.

Sosyal Medya yarışmalarına ve çekilişlerine ev sahipliği yapın

Yarışmalar ve çekilişler size daha yüksek bir sosyal medya dönüşüm (etkileşim) oranı sağlayacaktır. Kurallar basit; kitlenizin içeriğinizi beğenmesi, yorum yapması ve paylaşması gerekir. Harika bir hediye verirseniz, dönüşümünüz daha yüksek olacaktır.

Buna da Bakın:  Başarılı Sosyal Medya İçerik Planı İçin Eksiksiz Kılavuz

Değer ve bilgi sunun

Değer, oluşturabileceğiniz en temel içerik türlerinden biridir. Uzmanlığınızı gösterir. Ne kadar çok bilgi verirseniz, etkiniz ve sosyal medya dönüşümleri o kadar iyi olur. Bu yüzden her zaman fazla değer sunmalısınız.

Sonuçlarınızı analiz edin

Sonuçlarınızı analiz etmek, ne tür içeriğin size daha iyi bir sosyal medya dönüşüm oranı sağladığını görmenize yardımcı olacaktır. Sonuçlarınızı haftalık ve aylık olarak takip edin. İşletmeniz için en iyi stratejinin hangisi olduğuna dair daha iyi bir resim sağlayacaktır

Ayrıca blog yazıma da göz atmalısınız:  Sosyal Medya İçin En İyi İçerik Nedir? 

( Toplam 26 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )