Sosyal Medya Etkileşimini artırmak İçin Mücadele mi Ediyorsunuz? İşte Neden…

Bazı girişimcilerin sosyal medyada başarılarını gördünüz. Peki onların Sosyal Medya etkileşimini artırmayı nasıl başardığını hiç merak ettiniz mi? Belki sizde onların yaptıklarını denediniz ama yine de olmadı.

Ah, hayal kırıklığı! Ben de orada bir müddet bulundum ve burası olmak için çok iyi bir yer değil. 😉

Ama bunu düzelteceğiz. Bu blog yazısında, Sosyal medya etkilimini artırmada başarısız olmanızın en önemli 10 nedenini ve bunu nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz. Girişimcilerin %97’sinin Sosyal Medya pazarlamasında başarısız olmasının nedenleri bunlar .

Sana karşı dürüst olmak zorundayım. Daha iyi sonuçlar elde etmek için biraz çalışmanız gerekecek. Sosyal Medya söz konusu olduğunda, onu öylece kanatlandıramazsınız.

Ama merak etme, sana adım adım yol göstereceğim.

Başlamadan önce, sizi yeni uzman Sosyal Medya pazarlama teknikleri, Pinterest pazarlama stratejileri, iş ipuçları ve çok daha fazlasını öğrenmek isteyen tüm hırslı girişimci ve girişimci adayarı için harika ÜCRETSİZ Koçluk Grubumuza davet etmek istiyorum.

BURAYI TIKLAYIN ve şimdi bize katılın 🙂

1.) Sosyal Medya Etkileşimini Artırma Başarısız #10:

Yalnızca alıntılar yayınlıyorsanız, Sosyal Medya etkileşimlerinden biri başarısız olur . Birçoğu, alıntıların çok fazla etkileşim aldığını düşünüyor ve kısmen doğru.

Ancak alıntı üstüne alıntı göndermeye devam ederseniz, izleyicileriniz bundan çabucak bıkar ve kaçarlar. Ama bunu istemiyorsun, değil mi?

Bu yüzden yazılarınızı karıştırmalısınız. Hikayeniz hakkında konuşun, komik olun, çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını paylaşın. Kitlenizin gönderilerinizi görmekten bıkmadığından emin olun.

En önemlisi, kitlenizin eğlenmek istediğini hatırlamanız gerekir . Sosyal Medya palyaçosu olmanıza gerek yok, ancak komik bir öge veya GIF paylaşmak size yardımcı olacaktır.

2.) Katılım başarısız #9:

SIKICI! Hiç sıkıcı bir profil gördün mü?

Arada bir yayınlarlar ve kimsenin ilgilenmediği şeyleri paylaşırlar.

Kitlenizi mutlu etmek için önce onları tanımanız gerekir, böylece gerçekten ilgilendikleri içeriği paylaşabilirsiniz.

Hedef kitlenizin kim olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız HAYIR ise veya EMİN DEĞİLİM, o zaman bir sorunumuz var demektir. Ama merak etmeyin çözeceğiz.Yanlış insanlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız, hedef kitlenizi tanımanıza yardımcı olacak ilgili blog gönderilerimizi okumalısın.

Buna da Bakın:  10 Genel İnstagram Hataları ( Sen Kaç tane yapıyorsun? )

3.) İşte diğer başarısız #8:

Başkalarının gönderilerini paylaşmak. Yanlış anlaşılmasın arada bir paylaşmakta fayda var. Ancak gönderilerin çoğu size ait olmalıdır . Kendinizi tanıtmanız ve markalaştırmanız gerekir . Sonuçta, kendi markanızsınız. O halde bir örnek paylaşayım. Sosyal Medya etkileşim hataları #9 ve #8 yapan bir Facebook arkadaşım vardı. Başkalarından gönderiler paylaşıyordu ve bu gönderiler hava durumuyla ilgiliydi. Evet, doğru okudunuz – hava durumu!

Facebook veya başka bir Sosyal Medya platformu bir hava durumu platformu değildir ve insanlar her gün bu tür gönderileri görmek istemezler.

Bu nedenle, başkalarının gönderilerini paylaşmak yerine kendi ilgi çekici içeriğinizi oluşturmalısınız. Bunu kolaylaştırmak için Sosyal Medya içeriğinizi önceden planlamalısınız .

Çok zaman alabilir, bu yüzden bundan kaçınmak istiyorsanız, Yıllık Sosyal Medya İçerik Takvimi sizin için bir çözümdür.

4.) Sosyal Medya etkileşimini Artırma başarısız #7:

Blog sayfası gibi uzun uzun yazılar yazıyorsanız, o zaman doğru yapmıyorsunuz. İnsanlar Sosyal Medyaya gelir çünkü başkalarının ne yaptığını görmek isterler, ancak çoğu uzun yazınızı asla okumaz.

Dürüst olalım, hepimiz çok meşgulüz ve bu yüzden pek çok insanın daha uzun yazıları okumaya vakti olmuyor.

Bu nedenle, katılımınızı artırmak istiyorsanız, kısa gönderiler yazmaya başlayın veya daha uzun bir hikaye paylaşmak için videoları kullanın.

Bu, asla uzun gönderiler oluşturmamanız gerektiği anlamına gelmez. Kitlenizi, etkileşimin artık sorun olmayacağı noktaya kadar büyüttüğünüzde, daha uzun içerik paylaşabileceksiniz.

Ancak, önce süper hayranlar edinmeniz gerekiyor! Biraz zaman ve çaba alacak, ama bunu anladınız!

Bu güveni ve otoriteyi inşa etmenin en hızlı yolu hikayelerden geçiyor! Kitlenizin sizi tanımasına ve sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olacak daha güçlü hikayeler oluşturmalısınız .

5.) İşte 6 numaralı başarısızlık:

Emojisiz gidersen, kendine bir iyilik yapmıyorsun demektir. Ne demek istiyorum? açıklayacağım.

Çoğu emoji renklidir, bu da gönderilerinizi öne çıkarabilecekleri anlamına gelir. Bu, sizinle etkileşime girecek daha fazla insanı çekecektir.

Buna da Bakın:  Kolayca Yıllık Sosyal Medya İçerik Takvimi Nasıl Oluşturulur

Bu yüzden emojileri kullanmaya başlayın, onlarla oynayın ve gönderinizin her yerine koyun. Sadece çok fazla kullanmadığınızdan emin olun çünkü bu ters etki yapabilir.

6.) Sosyal Medya etkileşimini Artırma başarısız #5:

Muhtemelen bunu daha önce duymuşsunuzdur: “Bir resim bin kelimeye bedeldir”. Ve bu çok doğru.

Düz metin gönderilerine kıyasla, resim içeren gönderilere kaç kez katıldığınıza dikkat edin. Resimlerin sizi daha çok cezbettiğine eminim.

Bunun nedeni çoğumuzun görselleri daha iyi ve daha hızlı işlemesidir. Duyguları uyandıran güzel bir görüntü çok güçlü olabilir. Ve görüntü canlı renklere sahipse ekstra puan alırsınız.

Ayrıca fark ettiğim şey, bir özçekimin en iyi sonucu vermesidir. İzleyicilerinizin sizi net bir şekilde görebilmesi için resimde gülümsemeniz ve iyi bir aydınlatmaya sahip olmanız gerekir.

Yani senin o tatlı/yakışıklı yüzünü kim görmek istemez ki. Bugün deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.

7.) Etkileşimin başarısız olduğunu kontrol edin #4:

Negatiflik ve nefret yaymaktan kaçının. Bazen kendini tutmanın zor olabileceğini biliyorum, ama zaten çok fazla olumsuzluk var ve açıkçası insanlar bundan bıktı.

Bu kişisel markanı yok etmek demek olacaktır ve muhtemelen onu inşa etmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz.

Olumlu şeylere odaklanın, sevgiyi, pozitifliği ve mutluluğu yayın. Minnettarlığınızı ifade edin ve daha fazla insanın gönderilerinizle ilgileneceğini göreceksiniz.

Bir düşünün – insanlar her gün olumsuz haberleri izliyorlar, bu yüzden güzel bir olumlu mesaj kesinlikle onların dikkatini çekecektir.

8.) Sosyal Medya etkileşimini Artırma başarısız #3:

Sürekli paylaşım yapmamaktan suçlu musunuz? Tutarlı olmadığımı ilk kabul eden ben olacağım. Ama hey, bu senin hatan değil.

Her gün paylaşım yapmak zor. İşe gitmen, ailen için yemek pişirmen, çocuklarına ve eşine ilgi göstermen, evi temizlemen gerekiyor… ah kuzum, şu an bunalmış hissediyor musun?

Ancak kitlesel katılım elde etmek istiyorsanız , tutarlı bir şekilde paylaşım yapmanız gerekecektir.

Daha önce bahsetmiştim , kopyalayıp yapıştırabileceğiniz, sizin için fazladan yapılan gönderilerle bir Yıllık Sosyal Medya İçerik Takvimi oluşturdum .

Bu takvim, tutarlı kalmanıza ve katılımınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Sadece hayatınızın ne kadar stressiz olacağını hayal edin (hey hayal ettin mi? harika 🙂 ).

Buna da Bakın:  Hedef Kitlenizin Seveceği 120 Etkili Sosyal Medya İçerik Fikirleri

9.) Sosyal Medya Katılım başarısız #2:

Belki de yeni heyecan verici ve ilgi çekici gönderiler bulmakta zorlanıyorsun. Pek çok girişimcinin kesinlikle bu sorunu var – kahretsin, bende de vardı.

Dizüstü bilgisayarınızın başında saatlerce oturup yeni bir yazı düşünmeye çalışmak eğlenceli değil. Zamanınızı boşa harcamak muhtemelen yapılacaklar listenizde değildir.

Bu yüzden burada okuyabileceğiniz 120 etkili Sosyal Medya içerik fikri hakkında bir blog yazısı yazdım .

10.) Ve son olarak – En büyük Sosyal Medya etkileşimini Artırma başarısız oldu #1:

Biraz başkaları ile etkileşime girmen gerekiyor. Başkalarının gönderilerine katılmazsanız katılımınız artmaz. Çoğu girişimcinin başarısız olduğu yer burasıdır.

İlgilenmezler çünkü zaman ve çaba gerektirir. Ve artık biliyorsunuz ki başarı harekete geçmeyenlere gelmiyor.

Ve sadece başkalarının gönderilerini beğenmekten bahsetmiyorum. Ayrıca yorum yapmanız gerekiyor. Yani evet, daha fazla zaman alabilir, ancak bu, büyük katılım elde etmenin 1 numaralı yolu.

Öyleyse neden başkalarının gönderilerine de yorum bırakmalısınız? Çünkü seni daha çok fark edecekler! Ulaşmak istediğin bu değil mi?

Bütün gözler senin üzerinde dostum! Ve bundan kurtulacağın tek şey bu değil. Ne kadar anlamlı yorum bırakırsanız, diğer insanlar sizi o kadar çok tanıyacaktır.

Bu neden önemli?

Daha önce daha fazla satış yapmanın temeli olan güven inşa etmekten bahsetmiştik. Güven, kim olduğunuzu ve nasıl düşündüğünüzü göstererek inşa edilir. Hadi Benimle etkileşime girin. Aşağıda yorumlarınızı bekiyorum.

( Toplam 92 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )