Yaz pazarlama fikirleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Genellikle yaz aylarında işler yavaştır, ancak bu sizin için olmayacaktır.

Bu yaz pazarlama fikirleri ile kalabalığın arasından sıyrılabilecek ve gelirinizi artırabileceksiniz. Doğru pazarlama fikirleriyle bu yazı daha da sıcak hale getirelim.

Bu 17 yaz pazarlama fikrini okumadan önce, sizi Network marketing, Sosyal Medya, Pinterest, içerik marketing ve diğer harika iş ipuçlarını öğreneceğiniz harika topluluğumuza davet etmek istiyorum .

16 YAZ PAZARLAMA FİKİRLERİ

1.) Eğlenceli Yaz Çekilişlerine Ev Sahipliği Yapın:

Hediyeleri kim sevmez, değil mi? Bu, daha fazla takipçi edinmenize ve işinizi hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olacak mükemmel bir pazarlama fikridir.

Öncelikle takipçilerinize neler sunacağımızdan bahsetmemiz gerekiyor. Bir e-kitap, mini kurslar oluşturabilir veya sahip olduğunuz herhangi bir ürünü verebilirsiniz. Onlar için değerli olduğu sürece. Çekilişe katılmak için takipçilerinizin beğenmesi, yorum yapması ve bir arkadaşını etiketlemesi gerekir. Yaz çekilişleri için bazı basit Sosyal Medya altyazı fikirleri aşağıdadır :

 • “Ah, bu yaz sıcaklık gerçekten çok yüksek. Bir çekilişle daha da yükseltelim!”
 • “Herkesin bayramı kutlu olsun! Hadi birlikte bir çekilişle kutlayalım!”
 • “Bugün çok sıcak. Biraz serinlemek ister misin? Çekilişimize katılın!”
 • “Yazın ilk günü ve şimdi çekiliş zamanı!”
 • “Soğuk bir yaz çekilişi için kimler var?”

Bunları çeşitlendirebilir ve değiştirebilirsin.

2.) Yaz Görselleriyle Renklendirin:

İlginç görseller kullanırsanız daha fazla takipçi çekeceksiniz. İstatistikler, resimli gönderilerin %40’ın üzerinde daha fazla etkileşim aldığını söylüyor , bu yüzden tasarımınızı düşünmeye başlayın. İşte düşünmeniz gereken birkaç nokta:

 • Hangi yaz renkleri daha çok takipçi çeker? Belki turuncu, yeşil, mavi…
 • Görsellerde hangi unsurlar yer almalıdır? Belki deniz, kum, palmiyeler…
 • Tasarımınızda en iyi hangi yazı tipleri olurdu?
 • Bitmiş görüntü tasarımları eğlenceli ve güzel mi yoksa profesyonellikten uzak mı görünüyorlar?

Hangi tasarımı seçeceğinize karar verdiğinizde, yapabileceğiniz bir sonraki şey Sosyal Medya hesaplarınızı yeniden tasarlamaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi yaz pazarlama fikirlerinin 17. noktasında paylaşacağım, bu yüzden okumaya devam edin.

3.) Sıcak Satışlar Harika Yaz Pazarlama Fikirleridir:

Sıcak yaz satışlarından daha mükemmel bir şey yoktur. Gerçekten güzel bir indirim sunabilir veya özel bir fiyata bir ürün paketi oluşturabilirsiniz.

Yaz aylarında sıcaklıklar genellikle yüksektir, öyleyse neden bunu sıcak bir indirimle “kutlamayasınız”? İyi bir teklifle sıcaklığı daha da yükseltemeyeceğinizi kim söyledi 😉  Sıcak satışları dikkat çekici yaz grafikleriyle karıştırmayı unutmayın.

4.) Yaz Fotoğraf Yarışmalarına Ev Sahipliği Yapın:

Yarışmalar süper eğlencelidir ve katılımınızı kesinlikle artıracaktır. Yarışmaya katılmak için takipçileriniz en iyi tatil fotoğraflarını (veya başka herhangi bir şeyi) paylaşmalıdır. Daha sonra 1-3 kazananı seçebilir ve onlara bir hediye verebilirsiniz.

Bağlılığınızı artırmak istiyorsanız bu gerçekten basit ama etkili bir fikir. Ayrıca ücretsiz ürünler vermek her zaman daha fazla takipçi çekecektir . Yaz yarışmaları kesinlikle işinizi hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır.

5.) Sıcak Flaş Satışları:

Bu satışlar yalnızca kısa bir süre için geçerlidir – belki 3 güne kadar . Bu yüzden daha fazla kişi harekete geçecek ve ürününüzü satın alacaktır.

En çok satan ürünü seçin ve güzel bir indirim yapın. Ardından takipçilerinize sıcak flaş indiriminin sadece 3 gün boyunca geçerli olduğunu söyleyin.

“3 günlük sıcak flaş indirimi” adı verilen harika bir seçenek daha var. Üç farklı ürün seçin ve bir üründe bir gün indirim yapın. İşte bir örnek:

 • İlk gün: 1 numaralı üründe %30 indirim yapın
 • İkinci gün: 2. üründe %30 indirim
 • Ve üçüncü gün: 3 numaralı üründe %30 indirim

6.) Free Yaz Pazarlama Fikirleri:

Free ürünler, e-posta listenizi büyütmek için harikadır. Bu yüzden bu pazarlama fikrini iş planınıza dahil etmelisiniz . Herkes ücretsiz şeyleri sever, sadece takipçilerinizin istediği ve ihtiyaç duyduğu bir şey yaratmanız gerekir.

Her şeyi planlamalısın. Bir free oluşturmadan önce, satmak istediğiniz ürünü düşünün. Ürününüzün ve free’nizin yakından bağlantılı olması gerçekten önemlidir (aynı konuyu kapsamalıdırlar).

Bu 10 Harika Blog Opt-in Free Fikirlerine göz atın ve ne tür bir free (ücretsiz) oluşturacağınıza karar verin. O zaman son adımınız, abonelerinize daha fazla yardımcı olacak e-posta dizileri oluşturmaktır. Ve sonunda, ürününüzü satacaksınız.

7.) Bir Yaz Çevrimiçi Web Semineri Düzenleyin:

Web seminerleri işinizi büyütmek için gerçekten etkili olabilir. Kitlenizin ilgileneceği eğlenceli bir yaz konusu seçin.

İşte herhangi bir niş içindeki herhangi bir işletme için işe yarayan bazı web semineri başlık fikirleri :

 • Bu yaz nasıl ____________.
 • Yaz hakkında her şeyi öğrenin ____________.
 • (7) ____________ için yaz ipuçları.
 • Yaz ____________ 101: ____________ ile ____________ arası.
 • Özel Yaz atölyesi: Bir haftada ____________ nasıl yapılır.
 • ____________ için yeni yaz ____________.
 • ____________ takip edilecek yaz trendleri.

8.) Sadece Bir Günlük Yaz İndirimi Teklifi:

Belirli bir gün seçin – 4 Temmuz, Doğum gününüz (eğer yazın varsa) veya başka herhangi bir özel gün gibi büyük bir tatil olabilir. Bir hafta önce merak oluşturmaya başlayın, sadece her şeyi paylaşmayın.

Günü geldiğinde yaz indirimini tanıtın. Kitlenize teklifin 24 saat içinde biteceğini söyleyin, böylece şimdi harekete geçmeleri gerekir.

ÇOK ÖNEMLİ : “rafları boşalttığınız” durumlar dışında asla %35’ten fazla indirim yapmayın (örnek: yakında güncellemeyi planladığınız eski kurslarda %40-50 indirim).

9.) Yaz Sonrası Kamera Arkası Fotoğrafları:

Takipçilerinizin hayatınızda neler olduğunu görmesine izin verin. Sizi daha iyi tanıyacaklar ve bu da uzun vadede size yardımcı olacaktır. Sizi ne kadar çok tanırlarsa, sizinle o kadar çok ilişki kurabilirler. Ve bu harika sahne arkası fotoğraflarıyla ulaşabileceğiniz hedeftir.

Sizinle bazı harika fikirleri paylaşacağım:

 • Bir tatil fotoğrafı paylaşın (arka planda siz ve deniz olabilir veya başka bir şey olabilir)
 • Ne giyeceğinizin fotoğrafını çekin (sevimli yazlık giysiler)
 • Bir harita paylaşın ve takipçilerinize tatile nereye gittiğinizi gösterin
 • Dondurmayı sever misin? En sevdiğiniz dondurmanın bir fotoğrafını paylaşın
 • Favori bir yaz makyajınız varsa – gösterin
 • Bu yaz için sahip olunması gereken araçları/uygulamaları paylaşın
 • Güneşli mi? Dış mekan ofisinizi gösterin

10.) Yaz Emojilerini Kullanın:

Burada çok açıklamama gerek yok. Ancak birçok girişimci emojiyi kullanmaz. Neden yapman gerektiğini açıklamama izin ver.

Hiç emojisiz daha uzun bir gönderi gördünüz mü? Muhtemelen yaptın. Ama okudun mu? Tahminimce göze çarpmadığı ve sıkıcı göründüğü için yapmadınız.

Kalabalığın arasından sıyrılmak için yaz emojilerini kullanmaya başlamalısın. Ne de olsa yaz geldi – kış emojileri tuhaf görünür Bu, gönderilerinize bir renk patlaması katacaktır 😉 .

11.) Anketlerle Yaz Pazarlama Fikirleri:

Hayır, bir hata yapmadım – gerçekten anketleri kastettim 😉 Anketler sadece yazın değil tüm yıl boyunca eğlencelidir. Bu, takipçilerinizden daha fazla etkileşim almanın başka bir harika yoludur.

Yazla ilgili herhangi bir soru sorun, takipçilerinize aralarından seçim yapmaları için birkaç seçenek sunun ve işte – eğlenceli bir anket oluşturdunuz.

Aşağıda şu anda kullanabileceğiniz sorulardan bazıları verilmiştir:

 • Hangisini tercih edersiniz: denizde yüzmek mi yoksa havuzda yüzmek mi?
 • En sevdiğiniz yaz “aktivitesi” nedir: piknikler, yüzme, bronzlaşma
 • Bu yaz için en çok ne için heyecanlısınız: seyahat, yüzme, piknik, dondurma
 • En sevdiğiniz dondurma aroması nedir: vanilya, çikolata, çilek, limon
 • En sevdiğiniz tatil yeri neresi: tropikal yer, dağlar, göle yakın
 • Yazın en çok yapmayı sevdiğiniz şey: yürüyüş yapmak, hamakta dinlenmek, piknik yapmak, seyahat etmek, bronzlaşmak
 • Yazın en çok hangi sesi seversiniz: cırcır böcekleri, ağustos böcekleri, dalgalar, yaz yağmuru

12.) Yaz Pazarlama Fikirleri – İşbirliği:

Diğer girişimcilerle işbirliği yapmak için her zaman iyi bir zamandır. Nişinizde birini bulun ve sizinle canlı bir video yapıp yapmayacaklarını sorun.

Sektörünüzle ilgili eğlenceli bir yaz konusu seçin, eğlenceli parlak renklerle giyinin ve canlı yayına geçin. Bir röportaj oluşturabilir veya seçtiğiniz konu hakkında sohbet edebilirsiniz.

İşte makyaj nişindeyseniz eğlenceli bir fikir: Siz ve birlikte çalıştığınız kişi, yaz makyajı görünümleri oluşturduğunuz bir video hazırlayabilirsiniz.

Bu sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda ürünlerinizi de sergileyebilirsiniz. Niş alanınızla ilgili neler yaratabileceğinizi düşünün ve tüm fikirleri yazın.

13.) Trend Yaz Konuları:

Biraz araştırma yapmanız gerekecek. Bu yaz nişinizde trend olan nedir? Bunun hakkında yazın veya bir video oluşturun. Trendler etkileşim için her zaman harikadır.

Biraz daha büyük nişlere ve yaz trendlerine bakalım:

 • Sağlık ve fitness: egzersizler (HIIT, kardiyo, bisiklet, aile egzersizleri…), sağlık (smoothie tarifleri, alkolsüz içecekler, sağlıklı yaz yemekleri…), cilt bakımı rutini…
 • Kilo kaybı: en iyi yaz diyetleri, aralıklı oruç, keto diyeti, paleo diyeti…
 • Seyahat: en iyi tropik yerler, yol gezileri, kampçılık, belirli destinasyonlar hakkında ilginç bilgiler…
 • Evcil hayvanlar: yaz aylarında evcil hayvanınıza nasıl bakılır, evcil hayvan yaz modası, evcil hayvan yaz beslenmesi…
 • İlişki ve flört: bu yaz randevuya gitmek için en iyi yerler, randevuda ne giyilir…
 • Finans/para: bu yaz nasıl tasarruf edilir, ekstra para için en iyi yaz işleri, bu yaz internetten nasıl para kazanılır, yaz aylarındaki koşuşturmalar…
 • Moda: Bu yazın ne var, mükemmel yaz renkleri, yaz takıları…

14.) Yaz İpuçlarını Paylaşın:

Yaz tüyolarını takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Çoğunun nişinizle ilgili olmasını tavsiye ederim, ancak yine de burada ve orada başka ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz kesinlikle onları takdir edecektir.

Takipçilerinizin genellikle yaz aylarında mücadele ettiği şeyleri düşünmeye başlayın . Bunlar şunlar olabilir: sırt çantanızı nasıl paketleyeceğiniz veya daha az parayla tropik yerlere nasıl gidileceği, yaz kilo kaybı için hangi smoothie’lerin mükemmel olduğu vb.

15.) Eğlenceli, Tuhaf ve Tuhaf Yaz Tatillerini Kutlayın:

İşinizi büyütmek eğlenceli olmalı, bu yüzden tuhaf özel günleri veya tuhaf yaz tatillerini kutlamalısınız.

Bu tatillerde eğlenin, takipçilerinizi güldürün, katılımınız ve geliriniz tavan yapacak.

16.) Sosyal Medya Hesaplarınızı Yenileyin:

Yeni bir yaz kapak fotoğrafı oluşturabilir ve hatta kendi resminizi bile değiştirebilirsiniz. Dahil etmek istediğiniz yaz renklerini ve öğelerini düşünün. İşinizi ve kendinizi nasıl tanıtmak istersiniz?

Ve profil resminizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, eğlenceli yazlık giysiler giyin, güneş gözlüklerini kullanmayın. Takipçileriniz gözlerinizi ve güzel, davetkar bir gülümsemeyi görmeli.

Marka yakalarınızı kullandığınızdan emin olarak blogunuzu bile düzeltebilirsiniz. Blog renklerinizi her 3 ayda bir yeniden markalamanın akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Kitlenizin kafasını karıştırır ve muhtemelen sizi takip etmeyi bırakırlar.

Yaz Pazarlama Fikirleri İçin Sonuç:

Bu TOP 16 yaz pazarlama fikri, kesinlikle öne çıkmanıza ve işinizi hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır. Takipçileriniz içeriğinizle ilgilenirken daha çok eğlenecek ve sizin de onu oluşturmaktan keyif alacağınıza inanıyorum.

Bu yaz pazarlama fikirleri listesini tekrar gözden geçirin, not edin ve ardından iş planınızı oluşturun .

Bu pazarlama fikirlerinden hangisini ilk önce deneyeceksiniz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

( Toplam 107 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )