Sosyal Medya Konu Fikirlerini Araştırın Ve Bir Daha Asla İçeriksiz Kalmayın

Sosyal Medya konu fikirleri araştırması yapmadıysanız, muhtemelen içeriğiniz bitmiştir. Hey, herkesin başına gelir – kesinlikle bana birçok kez oldu! Ve yaptığım en kötü şey, hiçbir şey yayınlamamaktı.

Özellikle çevrimiçi pazarlamada yeniyseniz, sosyal medya platformlarında varlığınızı göstermeniz önemlidir. Kitlenizin size alışması gerekiyor ve bunun tek yolu gönderiler ve videolar.

Ama OHHHH bugün ne yayınlamalı? Her zaman motivasyonel alıntılar gönderemezsiniz. Bu iyi bir sosyal medya stratejisi değil. Peki nasıl yeni konu fikirleri üretebilirsiniz?

Buna derinlemesine dalmadan önce, sizi Sosyal Medya Pazarlama, E-posta Pazarlama, Blog Yazma, Trafik ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi ve ipucu paylaştığım FB etkileşim Grubumuza davet etmek istiyorum. söz veriyorum ısırmayacağız 😉 öyleyse ŞİMDİ BURAYA KATILIN.

Sosyal medya platformlarınızda asla konuşulacak konu fikirleri olmadan kalmamaya hazır mısınız? Tamam hadi yapalım!

1.) Google’da Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma:

Google  var mı? Çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Öyle mi? Tamam harika, çünkü bu herhangi bir çevrimiçi pazarlamacının, girişimcinin veya blog yazarının konuşacak yeni konular bulmak için kullandığı 1 numaralı ÜCRETSİZ araçtır.

Bilmen gereken tek şey şu anda hangi niş içinde olduğun. Belki çevrimiçi para kazanma nişindesiniz, kilo kaybı nişinde veya başka bir şeydesiniz.

Bunu Google’a yazın ve hedef kitlenize yardımcı olacak birçok yeni konu bulacaksınız. Daha fazla değer paylaşmanın takipçilerinizin sizi daha çok sevmesini sağlayacağını unutmayın.

2.) Lider Profilleri Üzerine Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma:

Muhtemelen şirketinizdeki liderleri ve etkileyicileri takip ediyorsunuz. Yayınlarına ve videolarına göz atın. Bazı fikirleri yazın ve bundan kendi içeriğinizi oluşturun.

Buna da Bakın:  Etkileşimi Artırmak İçin En İyi Pinterest Pazarlama Stratejileri

Asla sadece kopyalayıp yapıştırmadığınızdan emin olun! Bu, sosyal medya dünyasında büyük bir hayır-hayır yani büyük bir yanıştır. Kitlenizin sizi tanıması gerekiyor, bu nedenle sosyal medya paylaşımlarınıza biraz çaba gösterin ve kendinizi ifade edin.

Birçok harika konu fikri bulabileceğiniz başka bir yer var. Rakipleriniz! Tekrar – GÖNDERİLERİNİ ÇALMAYIN! Sadece fikir arıyorsunuz.

3.) Bloglarda ve Web Sitelerinde Sosyal Medya Konu Fikirleri araştırma:

Google’ı yeni konu fikirleri bulmak için kullandıysanız, muhtemelen bazı bloglara ve web sitelerine rastlamışsınızdır. Ve bunlar, özellikle bu blogcular aynı niş içindeyse, birçok fikir bulacağınız yerlerdir.

Ayrıca şirketinizde (veya rekabette) liderlere ait bloglara ve web sitelerine de göz atmayı unutmayın. Sadece birçok altın külçe öğrenip elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda konu fikirleriniz asla tükenmeyecek.

4.) YouTube’da Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma:

Youtube’da müzik dinlediniz mi? Bilin bakalım başka neler var 😉 Evet, tahmin ettiniz – sosyal medya gönderileriniz için konu fikirleriyle dolu. Kendinizi hedef kitlenizin yerine koyun ve genellikle aradıklarını yazın.

Ardından bir kalem ve kağıt alın ve oynat’a basın. Videoları izleyin ve not alın. Bunu daha sonra kendi videonuzda, gönderilerinizde ve hatta Facebook veya Instagram hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

5.) E-postalarda Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma:

Alanınızdaki bazı etkileyicilerden ve liderlerden e-postalar alıyorsanız, muhtemelen konuşacak tonlarca fikir alıyorsunuzdur. Bu e-postaları gözden geçirin ve sizinle paylaştıkları tüm ipuçlarını yazın.

Konuşacak birçok farklı kaliteli konu bulacaksınız. İzleyicileriniz bunun için sizi sevecek! Ne kadar çok değer paylaşırsanız, o kadar çok sevgi alırsınız.

Buna da Bakın:  Sosyal Medyanın En İyisi Ol! 35 Adımda Sosyal Medyada Markalaşma

6.) Pinterest’te Sosyal Medya Konu Fikirleri Araştırma:

Birçok girişimci ve blogcu, ipuçlarını ve püf noktalarını Pinterest’te paylaşıyor. Konuşacak yeni konu fikirleri bulmakta zorlanıyorsanız, Pinterest’e gidin, nişinizi yazın ve o kadar çok fikir alacaksınız ki, tüm hayatınız boyunca hepsini kullansanız bitmeyecek. 😉

7.) Kitlenize Sorun:

Bazen harika bilgiler ve ipuçları paylaşıyoruz ama kimse bizimle etkileşime geçmiyor. Nedenmiş? Eh, çünkü kitleniz muhtemelen bu konuyla ilgilenmiyor. Bunu düzeltmenin en iyi yolu, onlara hangi konuyu ele almanızı istediklerini sormaktır.

Bu bir KAZANAN – KAZANAN; daha fazla fikir edinirsiniz ve onlar istediklerini alırlar!

8.) Bu Ücretsiz Çevrimiçi Aracı kullanın:

Bu ücretsiz çevrimiçi araç bana çok yardımcı oldu! Şuradan kontrol edebilirsiniz – Answer The Public . Anahtar kelimelerinizi yazın (örneğin: çevrimiçi para kazanın) ve bu size insanların sorduğu bir sürü soru verecektir.

Ne kadar çok soru olduğuna şaşıracaksınız. Hatta bazen bu soruları başlık olarak kullanabilir ve daha fazla insanı gönderinize çekebilirsiniz.

9.) Kendi Mücadelelerinizi İlham Olarak Kullanın:

Geçmişte nelerle mücadele ettin? Tüm mücadelelerinizi ve sorularınızı yazın, çevrimiçi bir araştırma yapın veya kendi deneyiminizden konuşun. Çoğu durumda, hedef kitlenizin mücadele ettiği aynı veya benzer soruları vardır.

Ve hikayelerin sattığını biliyorsun, değil mi? 😉 Bu yüzden neyle mücadele ettiğiniz ve bu engelleri nasıl aştığınız hakkında konuşun. Unutmamak için tüm fikirlerinizi bir deftere not ettiğinizden emin olun.

EKSTRA İPUÇLARI:

1.) Önceden planlayın:

Pazar günü oturun ve bir haftalık içerik fikirleri yazın. Her gün daha düzenli ve sosyal medyada yer alacaksınız (TUTARLILIK).

Buna da Bakın:  Facebook için 43 Anneler Günü Gönderileri

Sosyal Medya konu fikirlerine örnek (Sosyal Medya Koçları için):

  • Pazartesi: Bir Facebook grubuna sahip olmak neden önemlidir?
  • Salı: İlgi çekici bir Facebook grubunu nasıl oluşturabilirsiniz?
  • Çarşamba: E-posta listenizi büyütmek için Facebook grubunuzu nasıl kullanabilirsiniz?
  • Perşembe: E-posta pazarlama pazarlamacılar için neden önemlidir?
  • Cuma: Kaç kez e-posta göndermelisiniz
  • Cumartesi: Yaşam tarzı fotoğrafı (selfie, aile ile…)
  • Pazar: Hedef kitlenize önceden plan yapmalarını hatırlatın

2.) Bir Takvim Yapın:

Tüm ay (ya da iki, ya da üç…) için önceden plan yapabilirsiniz. Daha fazla zamanınızı alacak ama işiniz bittiğinde her gün yeni konular bulmak için uğraşmayacaksınız.

3.) Sosyal Medyanızı Otomatikleştirmek için Bir Yazılım Kullanın ve Bir Ton Zaman Kazanın!

Bazen hepimiz gerçekten meşgul olabiliriz, özellikle de girişimciler. Vaktiniz yoksa nasıl yeni yazı fikirleri buluyorsunuz? Kitlenizin çevrimiçi olduğu doğru zamanda paylaşım yapmaya ne dersiniz – ama yine de yapamazsınız çünkü çocuklarınızla ve ailenizle çok meşgulsünüz…

Tüm bu mücadeleler artık BİTTİ! 🙂 Yaşasın! Tüm meşgul girişimcilere, networker’ırlara blog yazarlarına, girişimcilere ve pazarlamacılara yardımcı olacak harika bir çözüm artık top sizde :).

ÇÖZÜM

Sosyal Medya Konu Fikirleri araştırmalarınızı temelde internetin herhangi bir yerinde yapabilirsiniz. Bu blog gönderisinin yukarısında birçoğundan bahsettik, ancak bunun sizi durdurmasına izin vermeyin.

Başka bir yol bulursanız, kullanın! Ve kitlenizin bunu bilmesini sağlayın – işte sosyal medya yayınınız için başka bir fikir 😉

( Toplam 111 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )