Yeni Pinterest Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni bir Pinterest güncellemesinin kaybettiğiniz trafikle bir ilgisi var mı? Evet, muhtemelen var. Gelin bilmeniz gereken tüm yeni değişiklikleri ele alalım.

Pinterest algoritmasını sürekli değiştiriyor ve bu konuda yeni kurallara uymak dışında hiçbir şey yapamıyoruz. Pinterest’i kandırmaya çalışmak sihir etkisi yaratmaz, aslında başınız ciddi belaya girebilir.

Ancak merak etmeyin, bu blog yazısında Pinterest’in yeni güncellemeleri ve daha iyi sonuçlar ve daha fazla blog trafiği elde etmek için stratejinizi nasıl değiştirmeniz gerektiği hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Ayrıca, SmartGuide adlı Tailwinds’in yeni özelliğini ve bunun Pinterest hesabınızın askıya alınmasını önlemenize nasıl yardımcı olacağını da öğreneceksiniz.

Yeni bir Pinterest güncellemesi olduğunda bu gönderiyi güncellemeyi planlıyorum. Bu yüzden sabitlediğinizden ve sık sık kontrol ettiğinizden emin olun.

Buradan iş modeliniz için pinterest’i nasıl kullnacağınızı öğrenebilirsiniz.

Yeni Pinterest Güncellemesi Nedir?

Blog trafiğinizi ve işinizi büyütmek için Pinterest pazarlamasını kullanıyorsanız, muhtemelen trafikte bir düşüş gördünüz. Eğer yapmadıysanız, o zaman şanslısınız, ancak her ihtimale karşı bu blog yazısının tamamını okumanızı tavsiye ederim.

Peki neler oluyor? Bu konuda bir şey yapabilir miyiz? mahkum muyuz?

Hepimizin o kadar çok sorusu vardı ki Pinterest ve Tailwind bu yüzden 40 dakikalık bir video hazırladı. En iyi uygulamalar, yeni pinler, çoğaltılmış pinler ve daha fazlası hakkında konuştular.

Yinelenen pinler nedir?

Tailwind’deki ekip bunu gerçekten harika açıkladı:

Yinelenen Pinler  , daha önce (sizin veya bir başkası tarafından) Pinterest’e Pinlenmiş tam bir resim/URL kombinasyonuna sahip Pinlerdir. Temel olarak, Pinterest resmi daha önce görmüşse, “Taze” olarak kabul edilmeyecektir.

Kitlenizin onları seveceğini düşünüyorsanız, yine de bazı yinelenen pinleri kaydedebilirsiniz. Daha fazla insanın önüne geçmek için daha fazla yeni pin oluşturmaya başladığınızdan emin olun .

Aşağıda yeni pinler ve önemli kurallar hakkında konuşacağız, bu yüzden okumaya devam edin.

Tailwind

“Taze” pinler nelerdir?

Taze pinler temelde yeni resimler veya videolar . Aynı blog gönderisine veya sayfaya bağlantı veren birden çok farklı pin görüntüsü oluşturursanız, bunlar yeni olarak kabul edilir. Ancak yalnızca ilk kez sabitlendiklerinde. Taze Pin olarak kabul edilmeyenlere bazı örnekler :

  • Aynı resmi sabitlerseniz ve yalnızca sabitleme başlığını ve açıklamasını değiştirirseniz
  • Resminizde küçük bir değişiklik yaparsanız, örneğin arka plan resminizi birkaç piksel sola veya sağa kaydırırsanız.

Küçük değişiklikler yapmayın çünkü pininiz size fazla trafik çekmeyecektir. Ve muhtemelen blogunuza DAHA FAZLA trafik istiyorsunuz, değil mi?

Yeni pinleri hızlı bir şekilde oluşturmanın en iyi yolu, aynı anda birden fazla versiyon oluşturmaktır. 

Taze Pinler neden bu kadar önemli?

Büyük bir faydası var! Pinterest algoritması, taze ve alakalı içeriği tercih eder. Bu, yeni bir başlık ve açıklama ile yeni pin resimleri oluşturduğunuzda, resimlerinizi Ana Sayfa Akışı ve Arama sonuçlarında gösterecekleri anlamına gelir.

Pin resminiz daha geniş bir kitleye ulaşacak ve bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz, değil mi? Blogunuza daha fazla trafik!

Günlük kaç tane yeni pin oluşturmalısınız?

Pinler veya yeniden pinlerin için olan En üst sınır günlük 50 pindir. Endişelenmeyin, bu her gün 50 yeni pin görüntüsü oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bunu açıklamanın en iyi yolu size bir örnek vermektir. Diyelim ki günde 20 kez pin atıyorsunuz. İşte yapabilecekleriniz:

  • diğer blog yazarlarından 5 pini yeniden sabitleyin
  • 10-12 yeni iğne oluşturun
  • eski pinlerinizden 3-5 tanesini yeniden pinleyin

Tailwind ekibi, en başarılı üyelerinin günde yaklaşık 15-25 pin attığını söyledi Test edin ve kitlenizin en iyi neye yanıt verdiğini görün.

Ve belki de şu anda düşündüğünüz şey budur: “Günde 10-12 taze pin mi?!?! Bloguma trafik çekmek için çok fazla iş bu!” Sıkıntı değil siz halledersiniz 😉

Aynı pin görüntüsünü tekrar paylaşırsanız ne olur?

Aynı görseli tekrar paylaşmak temelde yinelenen içeriktir (bu blog gönderisinin başında bundan bahsetmiştik).

Yinelenen içerik daha küçük bir kitleye dağıtılır. Bu, bir daha paylaşmamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak dikkatli olmanız gerekecek.

Çok fazla yinelenen içerik paylaşmak , Pinterest hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir. İşte burada Tailwind işe yarar.

Tailwind , Pinterest ile sorun yaşamamanız için size yönergeler ve ipuçları sağlayacaktır. SmartGuide adında bir şey yarattılar ve bu en yararlı şeylerden biri.

Tailwind SmartGuide ve yeni Pinterest güncellemesi:

1.) Aynı pini farklı kartlara kaç kez tekrarlayabilirsiniz?

İşte 10’dan fazla panoya sabitlemek istiyorsanız bir örnek. SmartGuide, resimde gördüğünüz gibi size bir uyarı gösterecektir. Onların yönergelerini izleyin ve güvende olacaksınız.

tailwind boards
Yeni Pinterest Güncellemesi 2021 – Pinterest Değişiklikleri ve Kuralları 4
2.) Bir pano listesine kaydettiğinizde pinler arasında önerilen aralık nedir?

Öncesinde minimum sabitleme aralığı 10 dakikaydı. Ancak şimdi hesabınızı askıya alabilirsiniz, bu yüzden Tailwind aralığı değiştirdi.

Yeni minimum aralık 2 gündür. Pinterest’in yeni güncellemesi bu. Aşağıdaki örneğe bakın:

tailwind schedule
Yeni Pinterest Güncellemesi 2021 – Pinterest Değişiklikleri ve Kuralları 5

Pinterest güncellemesi hakkında sık sorulan bazı sorular:

Kendi içeriğinizi ne sıklıkla sabitlemeniz gerekir?

Bazı kişiler sistemi kötüye kullanabilecekleri için Pinterest belirli sayıları yayınlamayacaktır. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi, üst limit günde 50 pindir.

Bu kulağa çok geliyorsa, günde 15-25 kez sabitlemeyi deneyin ve sizin için en iyisinin ne olduğunu görün. Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer öneri ise: SADECE KENDİ İÇERİĞİNİZİ PİMLEMEYİN. Başkalarının içeriğini de paylaşmalısınız.

Eski içeriğiniz Pinterest’te sıralamaya devam edecek mi?

Evet, sıralamaya devam edecek. Pinterest orada hiçbir şeyi değiştirmedi. Ancak, yeni pinler oluşturmaya odaklanmalısınız. Eski pinlerinize güvenmeyin, çünkü işler çok hızlı değişebilir!

Aynı pin açıklamasını ve pin başlığını kullanıp sadece yeni bir resim oluşturabilir misiniz? Bu taze olarak kabul edilecek mi?

Her pin başlığı ve açıklaması pin hakkındaki bilgileri yansıtmalıdır. İnsanlar, tıkladıklarında tam olarak ne alacaklarını bilmek zorundalar. Blog gönderisini veya açılış sayfasını doğru şekilde yansıtmayan pinler, Pinner’lar için daha az değerlidir. Bu yüzden iyi performans göstermeyecek.

Sonuç olarak, sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için farklı başlıklar ve açıklamalar oluşturmalı ve test etmelisiniz.

Bir pinin yeni sayılması için yeni başlığın ve açıklamanın yanında yeni bir URL’ye de ihtiyacınız var mı?

Basitçe söylemek gerekirse, yeni bir görüntü bir pimi taze yapar. Yeni bir URL, yeni pin resimlerine göre önceliklendirilmez. Bu yüzden yeni ve eski içerik için yeni görseller oluşturmaya odaklanmalısınız.

Tüm yeni pinler Pinterest’te üst sıralarda yer alacak ve size büyük blog trafiği verecek mi?

Bu platform her zaman gelişmektedir, bu nedenle son Pinterest güncellemeleri hala bir öğrenme eğrisidir. Ancak bu değişiklikleri şimdi öğrendiğiniz için, herkesten çok daha öndesiniz. Öğrendiklerinize bağlı kalın, Pinterest stratejinize uygulayın ve devam edin.

Bir video pinini nasıl taze yapabilirsiniz?

PIN’inizin yeni sayılmasını istiyorsanız aynı videoyu tekrar kullanamazsınız. Biraz daha çaba sarf edin, yeni bir video oluşturun ve Pinterest’e yükleyin.

Yeni Pinterest güncellemesi hakkında sonuç:

Çok fazla blogcu aynı pinleri tekrar tekrar farklı panolara yeniden basıyordu. Muhtemelen birçok Pinterest kullanıcısı aynı içeriği görmekten hoşlanmadı.

Bu yüzden Pinterest bu değişikliği yaptı. Şimdi yeni resimler, yeni renkler, yeni metin yerleşimi anlamına gelen “taze” pinler oluşturmamız gerekiyor – yeni bir pin olarak kabul edilmesi için tamamen farklı görünmesi gerekiyor.

Pinterest pazarlaması kolay olmadı, ki bu iyi ve işte nedeni; pek çok girişimci işe girmiyor veya bu yeni Pinterest güncellemesini bilmiyorlar bile. Bu, önde olduğunuz anlamına gelir!

Ne yapman gerektiğini biliyorsun, o yüzden devam et ve yap. Yeni pinler oluşturun ve blogunuza daha fazla trafik gelmeye başlasın.

Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya bir yorum bırakın, size yardımcı olacağım. Ayrıca, Pinterest en iyi uygulamaları için SSS’ye göz atın .

( Toplam 99 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün )